Yılport Yelken Takımı, IRC 1 sınıfında kupaları topladı

Yılport Yelken Takımı, 2020 yelken yarışları sezonuna yeni birinciliklerle devam ediyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü tarafından düzenlenen ve Ekim ayında başlayan 4 etaplık BAUISC Spring Trophy 2020 mücadelesi, son etapla tamamlandı.

BAU Bosphorus Sailing Cup’ta farklı klasmanlarda 37 tekne yarıştı. Geçen aylardaki tüm etaplarda IRC 1 klasmanında birinci olan Yılport Yelken Takımı, son etabı da birincilikle tamamladı ve kupasına kavuştu.

Yılport Yelken Takımı ayrıca, en üst klasman olan IRC 0’daki bazı rakiplerini dahi egale ederek kupa genel sıralamasında üçüncü olarak şampiyonayı başarıyla tamamladı.

YILPORT’A BİR YELKEN KUPASI DAHA

İstanbul Yelken Kulübü tarafından Deniz Lisesi’nin kuruluş yıldönümü anısına düzenlenen Heybeliada 1773 Kupası ise 33 teknenin katılımı ile yapıldı.

Yılport Yelken Takımı, bu yarışmada da IRC 1 kategorisinde birinci olarak kupasına kavuştu. Eylül ayında Bosphorus Cup’taki IRC 1 birinciliği ile başladığı yolculuğuna üst üste birinciliklerle devam eden Yılport Yelken Takımı, Covid-19 önlemleri alarak zor geçen bir sezonda az sayıda antrenmana rağmen aldığı iyi sonuçlarla başarı serisini sürdürmüş oldu.

Profesyonel milli yelken sporcusu Oğuz Ayan’ın liderliğindeki Yılport Yelken Takımı’nda Yılport Holding ve Yıldırım Holding çalışanları görev alıyor.

Gönüllü sporcular, siperlik, maske, eldiven kullanıyor ve yarışlarda dahi sosyal mesafeyi korumayı ihmal etmiyor.

2020 sezonunda kalan yarışlara da katılmayı planlayan takım, yeni birincilikler elde etmeyi hedefliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN