Saldırıya uğrayan ZHEN HUA 7 isimli geminin 14 mürettebatı kaçırıldı

Gine Körfezi'nde faaliyet gösteren toplam 27 mürettebatı bulunan Çin bayraklı ZHEN HUA 7 isimli geminin Ekim ortasından uğradığı saldırı sonrasında 14 mürettebatının kaçırıldığı iddia edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz günlerde Gine Körfezi'nde deniz haydutlarının (korsan) ZHEN HUA 7 isimli Çin bayraklı gemiye saldırdığı bildirilmişti.

13 Kasım'da Gine Körfezi'nde Principe'den yaklaşık 80 deniz mili kuzeybatıda bir kargo gemisinin korsanlar tarafından saldırıya uğradığı bildirilmişti.

Geminin Ekim ortasından beri Sao Tome ve Principe açıklarında Gine Körfezi bölgesinde faaliyet gösteren Çin bayraklı ZHEN HUA 7 isimli gemi olduğu belirtilirken mürettebattan bazılarının kaçırılmış olabileceği iddia ediliyordu.

Yeni gelen detaylarda, saldırıda en az bir mürettebatın yaralandığı, ilk yardımın ise İtalyan Donanması firkateyni tarafından yapıldığı bildirildi.

Yaralı mürettebat firkateyn helikopteri ile Sao Tome hastanesine götürüldü Geminin içerisinde bulunan toplam 27 mürettebattan 14'ü kaçırıldı.

Dryad Global'e göre, 27 mürettebattan 14'ü kaçırıldı ve mürettebatın tamamı Çin vatandaşı. Geminin AIS sistemi aktif durumda ve Ekvator Ginesi Malabo'ya doğru ilerlediği belirtildi. Liberya'da bayraklı gemi Zhen Hua 7 Şangay merkezli bir operatöre ait.

Dryad'a göre gemiye binme, Gine Körfezi bölgesinde dokuz gün içinde sekizinci saldırı oldu. Bu rakam ise Batı Afrika açıklarında devam eden kritik riski vurguluyor. Aynı zamanda, bölgede yılın 21.

kaçırılma olayı oldu ve kaçırılan denizcilerin toplam sayısını 110'a çıkardı. ingilizce sayfamızı okuyun

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN