Tekne - Yat

Ayvalık'ta nostaljik motor turlarına yoğun ilgi oldu Ayvalık’ta nostaljik motor turlarına yoğun ilgi oldu
Bodrum'da günlük tekne turlarına talep arttı Bodrum'da günlük tekne turlarına talep arttı
Denizde Ferrari ile turun bedeli dudak uçuklatıyor Denizde Ferrari ile turun bedeli dudak uçuklatıyor
Deniz taksiler, çürümeye terk edildi Deniz taksiler, çürümeye terk edildi
Türkiye'ye yanaşan süper yatların sayısı artıyor Türkiye'ye yanaşan süper yatların sayısı artıyor
Dubai Uluslararası Tekne Fuarı 2021 ertelendi Dubai Uluslararası Tekne Fuarı 2021 ertelendi
Milli Park'ın uçan teknesi görücüye çıktı Milli Park’ın uçan teknesi görücüye çıktı
Doğuş Marine Services, 1 Ocak'ta faaliyete başlıyor Doğuş Marine Services, 1 Ocak’ta faaliyete başlıyor
Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı'nda 150 adet tekne satıldı Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı’nda 150 adet tekne satıldı
Arkas TURMEPA II bu sezon 720 bin litre deniz suyunun temiz kalmasını sağladı Arkas TURMEPA II bu sezon 720 bin litre deniz suyunun temiz kalmasını sağladı
Cyathea römorkörünün 55 günlük macerası başlıyor Cyathea römorkörünün 55 günlük macerası başlıyor
Alanya'da alabora olan tekne karaya çıkarıldı Alanya’da alabora olan tekne karaya çıkarıldı
Alanya'daki tekne faciasında gözaltına alınan kaptan serbest bırakıldı Alanya’daki tekne faciasında gözaltına alınan kaptan serbest bırakıldı
Kongo'da son 2 haftada tekne kazalarında 73 kişi öldü Kongo'da son 2 haftada tekne kazalarında 73 kişi öldü
'Sunrays' isimli motor yat, Bodrum'a demir attı ‘Sunrays’ isimli motor yat, Bodrum'a demir attı
Su ürünlerinin sürdürülebilirliği 'Kuzey Yıldızı' ile denetlenecek Su ürünlerinin sürdürülebilirliği ‘Kuzey Yıldızı’ ile denetlenecek
'Legander G', Kuşadası'na demirledi ‘Legander G’, Kuşadası’na demirledi
Koronavirüs 'aile tipi' tekneye ilgiyi artırdı Koronavirüs ‘aile tipi’ tekneye ilgiyi artırdı
'Faith' isimli lüks yat, Kekova'ya demir attı ‘Faith’ isimli lüks yat, Kekova’ya demir attı
'Faith' isimli lüks mega yat, yakıt ikmali için Marmaris'e geldi ‘Faith’ isimli lüks mega yat, yakıt ikmali için Marmaris'e geldi
Tekne - Yat Haberleri

Ayvalık’ta nostaljik motor turlarına yoğun ilgi oldu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde Cunda Adası ile Ayvalık merkezi arasında seferleriyle dikkatleri üzerinde toplayan yolcu motorları turizm sezonu ve Kurban Bayramı’nda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Bodrum'da günlük tekne turlarına talep arttı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Kurban Bayramı tatili nedeniyle günlük tekne turlarına ilginin artması denizcileri sevindirdi.

Denizde Ferrari ile turun bedeli dudak uçuklatıyor

Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Tekirova beldesinde denizde Ferrari ile gezenleri görenler şaşkınlığını gizleyemiyorlar. Denizde Ferrari turunun 10 dakikası ise dudak uçuklatıyor. 10 dakika boyunca denizde Ferrari ile gezmek isteyenler 100 avro ücret ödüyor.

Deniz taksiler, çürümeye terk edildi

İstanbul’da bir dönem deniz ulaşımını rahatlamak amacıyla kullanılan deniz taksiler, yediemin otoparkında çürümeye terk edildi. Kullanılamaz haldeki 13 deniz taksi havadan görüntülendi. Deniz taksi projesi 2012 yılında 'Jet Fadıl' olarak da bilinen Fadıl Akgündüz'e devredilmişti.

Türkiye'ye yanaşan süper yatların sayısı artıyor

Koronavirüs önlemlerinin esnetilmesiyle Akdeniz'de süper yatların dolaşımı yükseldi. Haziran'da Akdeniz'de ilk sırada 194 adet süper yata liman olan Yunanistan ilk sırada yer aldı. Türkiye'ye ise Haziran'da 49 adet süper yat geldi.

Dubai Uluslararası Tekne Fuarı 2021 ertelendi

Dubai Uluslararası Tekne Fuarı, koronavirüs salgın nedeniyle yeniden planlandı. Bu yıl ertelenen fuar, 8-12 Mart 2022 tarihleri arasında Dubai Limanı'nda gerçekleştirilecek.

Milli Park’ın uçan teknesi görücüye çıktı

Türkiye’nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası’na bağlı Güzelçamlı’daki Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda koruma ve kontrol faaliyetleri bundan sonra uçan tekne olarak da bilinen hava yastıklı tekne (hovercraft) ile gerçekleştirilecek.

Doğuş Marine Services, 1 Ocak’ta faaliyete başlıyor

Doğuş Otomotiv, Doğuş Marine Services (Doğuş Denizcilik Hizmetleri) adıyla yeni bir birimin kurulduğu açıkladı. Servisin 1 Ocak 2021 tarihinde faaliyetlerine başlayacağı bildirilirken operasyon yapısının merkezinin D Marin Göcek’te yer alacağı öğrenildi.

Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı’nda 150 adet tekne satıldı

Deniz üstünde düzenlenen Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı’nda toplam 150 adet tekne satıldığı duyuruldu. Fuar öncesi hedeflenen 250 milyon TL’lik satış hedefinin üstüne çıkıldı ve satılan teknelerin toplam fiyatı 350 milyon TL’yi aştı.

Arkas TURMEPA II bu sezon 720 bin litre deniz suyunun temiz kalmasını sağladı

Arkas TURMEPA II atık toplama teknesi, pandeminin etkisinde geçen yaz sezonunda tekne tatillerine yönelimin artması nedeniyle yüzde 30 daha fazla atık topladı.

Cyathea römorkörünün 55 günlük macerası başlıyor

Boğaziçi Tersanesi’nde inşa edilen Cyathea römorkörü, 55 günlük zorlu bir yolculuğa çıkıyor. Süveyş Kanalı’ndan Hint Okyanusu'na, Avusturalya’dan da Yeni Kaledonya’ya varacak olan Cyathea, 55 gün ve 10 binden fazla deniz mili ile bir maceraya imza atacak.

Alanya’da alabora olan tekne karaya çıkarıldı

Alanya’da Rus yolcunun hayatını kaybettiği batan tur teknesi, 15 metre derinlikten çıkartılarak yat limanına getirildi.

Alanya’daki tekne faciasında gözaltına alınan kaptan serbest bırakıldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde 1 turistin yaşamını yitirdiği, 5’i Türk mürettebat, 32’si Rus turist olmak üzere 37 kişinin kurtarıldığı tekne kazası sonrası gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen kaptan Ali K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kongo'da son 2 haftada tekne kazalarında 73 kişi öldü

Orta Afrika ülkesi Kongo'nun Lulonga Nehri'nde son iki haftada yaşanan tekne kazalarında 73 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

‘Sunrays’ isimli motor yat, Bodrum'a demir attı

Geçen yıl 145 milyon dolara satışa çıkarılan “Sunrays” isimli motor yat, Bodrum’a demirledi. Mega yatı görenler dönüp bir daha baktı.

Su ürünlerinin sürdürülebilirliği ‘Kuzey Yıldızı’ ile denetlenecek

Sinop bölgesindeki su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanımını sağlamak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nce finanse edilen Su Ürünleri Kontrol Teknesi Kuzey Yıldızı, Sinop İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne teslim edildi.

‘Legander G’, Kuşadası’na demirledi

1992 yılında inşa edilen Legander G isimli yat, Bodrum koylarını ziyaretin ardından Kuşadası Setur Marina’ya demirledi. Haftalık 490 bin dolara kiralanan yatla kimin tatil yaptığı açıklanmazken, içindeki misafirlerin Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi gibi bölgedeki tarihi ve turistik yerleri gezdiği açıklandı.

Koronavirüs ‘aile tipi’ tekneye ilgiyi artırdı

8 bin 337 km’lik kıyı çizgisiyle Avrupa kıtasının en şanslı deniz coğrafyasına sahip ülkemizde tekne ve yat sektörünün beklediği Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı, koronavirüs önlemleri alınarak kapılarını açacak.

‘Faith’ isimli lüks yat, Kekova’ya demir attı

Dünyanın en lüks ve pahalı yatlarından biri olduğu belirtilen, büyüklüğüyle de ilgi çeken, Cayman Adaları bayraklı ’Faith’ adlı yat, Antalya’nın Demre ilçesindeki Kekova’ya gelerek demir attı. Özel bir firmaya ait, yaklaşık 200 milyon dolarlık yattaki yabancı müşteriler, bölgenin güzelliklerini keşfetti.

Toplam 40 haber.