Tekne - Yat

Tekne - Yat Haberleri

Deniz turizmi için Hatay’a 2 adet tekne hibe edildi

Saklı cennet olarak anılan Karamağara Koyu'nda deniz turizminin geliştirilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2 adet tekne gönderildi.

Milyon dolarlık mega yatlar, Bodrum'a demir attı

Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen ve açığa demirleyen mega yatlar "IJE" ve "Victoria" ilgi odağı oldu.

Idynasty isimli yat, Bodrum açıklarına demirledi

Kazakistanlı milyarder Alican İbrahimov, 101 metrelik ultra lüks yatıyla Bodrum açıklarına demir attı. Kazak miyarderin Idynasty isimli yatı ise ilgi odağı oldu.

Günlük ve saatlik tekne kiralama hizmeti başladı

Tekne kiralama firması sahibi Baran Yıldırım, “Yeni hizmetimize özel olarak oluşturduğumuz 400 teknelik portföy ile İstanbul dahil tüm lokasyonlarda günlük ve saatlik tekne kiralama hizmeti veriyoruz” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasında tekneler görsel şölen oluşturdu

Antalya’da 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında denizde düzenlenen korteji vatandaşlar ilgiyle izledi.

Beyşehir Gölü'nde balçığa saplanan tur tekneleri kayıklarla yüzdürüldü

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, kıyı kesimlerdeki suların çekilmesi üzerine balçığa saplanan tur tekleri, balıklı kayıklarıyla kıyıya yüzdürülüyor.

Türk yatlarının Yunan adalarına yanaşmasına izin çıktı

Rodos Valisi Yorgo Hatzimarkos, Yunanistan Denizcilik Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından Ege Denizi’ndeki 6 adaya Türkiye’den gidecek yatlara izin verilmesi kararının alındığını açıkladı.

Çıldır Gölü’ndeki iskele yıkıldı, tekne rafa kaldırıldı

Çıldır Gölü’ne giden vatandaşlar, ailesi ile birlikte göl üzerinde tekne gezintisi yapacaklarını düşünürlerken tekneyi platform üzerinde görünce umutları da tükenmiş oluyor.

Turistik deniz araçlarının Adalar’da iskelelere yanaşması yasaklandı

Adalar Kaymakamlığı, Adalar'a yönelik günübirlik turistik gezi yapan deniz araçlarının Adalar'daki iskelelere yanaşmasına ve bağlanmasına 7-8 Ağustos günleri ile 14-15 Ağustos günleri arasında ve 30 Ağustos Pazartesi günü izin verilmeyeceğini açıkladı.

Marmaris'te yatlar ve tekneler açığa demirledi

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının 6'ncı gününde alevlerin ilerlediği Orhaniye Mahallesi’nde marinadaki yatlar ve tekneler, önlem amacıyla açığa demirledi. Marinada bulunan az sayıda kişi ise botlarla tahliye edildi. Alevler, Orhaniye ve Hisarönü mahallerinde evleri de tehdit ediyor.

Alanya’da yangın nedeniyle yat turları yasaklandı

Antalya’da devam eden orman yangını ile mücadele kapsamında bir dizi önlemler alındı. Bu kapsamda Alanya İskelesi’ndeki yat turlarının ikinci bir emre kadar yasaklandığı öğrenildi.

'Kaiser' isimli lüks yat, Bodrum'a demir attı

Ukraynalı iş adamı Aleksander Yaroslavsky’in 'Kaiser' adlı lüks yatı Bodrum'a demir attı. Yaroslavsky, yatından çıkarak jet-ski şov yaptı.

Ayvalık’ta nostaljik motor turlarına yoğun ilgi oldu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde Cunda Adası ile Ayvalık merkezi arasında seferleriyle dikkatleri üzerinde toplayan yolcu motorları turizm sezonu ve Kurban Bayramı’nda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Bodrum'da günlük tekne turlarına talep arttı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Kurban Bayramı tatili nedeniyle günlük tekne turlarına ilginin artması denizcileri sevindirdi.

Denizde Ferrari ile turun bedeli dudak uçuklatıyor

Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Tekirova beldesinde denizde Ferrari ile gezenleri görenler şaşkınlığını gizleyemiyorlar. Denizde Ferrari turunun 10 dakikası ise dudak uçuklatıyor. 10 dakika boyunca denizde Ferrari ile gezmek isteyenler 100 avro ücret ödüyor.

Deniz taksiler, çürümeye terk edildi

İstanbul’da bir dönem deniz ulaşımını rahatlamak amacıyla kullanılan deniz taksiler, yediemin otoparkında çürümeye terk edildi. Kullanılamaz haldeki 13 deniz taksi havadan görüntülendi. Deniz taksi projesi 2012 yılında 'Jet Fadıl' olarak da bilinen Fadıl Akgündüz'e devredilmişti.

Türkiye'ye yanaşan süper yatların sayısı artıyor

Koronavirüs önlemlerinin esnetilmesiyle Akdeniz'de süper yatların dolaşımı yükseldi. Haziran'da Akdeniz'de ilk sırada 194 adet süper yata liman olan Yunanistan ilk sırada yer aldı. Türkiye'ye ise Haziran'da 49 adet süper yat geldi.

Dubai Uluslararası Tekne Fuarı 2021 ertelendi

Dubai Uluslararası Tekne Fuarı, koronavirüs salgın nedeniyle yeniden planlandı. Bu yıl ertelenen fuar, 8-12 Mart 2022 tarihleri arasında Dubai Limanı'nda gerçekleştirilecek.

Milli Park’ın uçan teknesi görücüye çıktı

Türkiye’nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası’na bağlı Güzelçamlı’daki Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda koruma ve kontrol faaliyetleri bundan sonra uçan tekne olarak da bilinen hava yastıklı tekne (hovercraft) ile gerçekleştirilecek.

Toplam 52 haber.