Tekne - Yat

Dubai Uluslararası Tekne Fuarı 2021 ertelendi Dubai Uluslararası Tekne Fuarı 2021 ertelendi
Milli Park'ın uçan teknesi görücüye çıktı Milli Park’ın uçan teknesi görücüye çıktı
Doğuş Marine Services, 1 Ocak'ta faaliyete başlıyor Doğuş Marine Services, 1 Ocak’ta faaliyete başlıyor
Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı'nda 150 adet tekne satıldı Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı’nda 150 adet tekne satıldı
Arkas TURMEPA II bu sezon 720 bin litre deniz suyunun temiz kalmasını sağladı Arkas TURMEPA II bu sezon 720 bin litre deniz suyunun temiz kalmasını sağladı
Cyathea römorkörünün 55 günlük macerası başlıyor Cyathea römorkörünün 55 günlük macerası başlıyor
Alanya'da alabora olan tekne karaya çıkarıldı Alanya’da alabora olan tekne karaya çıkarıldı
Alanya'daki tekne faciasında gözaltına alınan kaptan serbest bırakıldı Alanya’daki tekne faciasında gözaltına alınan kaptan serbest bırakıldı
Kongo'da son 2 haftada tekne kazalarında 73 kişi öldü Kongo'da son 2 haftada tekne kazalarında 73 kişi öldü
'Sunrays' isimli motor yat, Bodrum'a demir attı ‘Sunrays’ isimli motor yat, Bodrum'a demir attı
Su ürünlerinin sürdürülebilirliği 'Kuzey Yıldızı' ile denetlenecek Su ürünlerinin sürdürülebilirliği ‘Kuzey Yıldızı’ ile denetlenecek
'Legander G', Kuşadası'na demirledi ‘Legander G’, Kuşadası’na demirledi
Koronavirüs 'aile tipi' tekneye ilgiyi artırdı Koronavirüs ‘aile tipi’ tekneye ilgiyi artırdı
'Faith' isimli lüks yat, Kekova'ya demir attı ‘Faith’ isimli lüks yat, Kekova’ya demir attı
'Faith' isimli lüks mega yat, yakıt ikmali için Marmaris'e geldi ‘Faith’ isimli lüks mega yat, yakıt ikmali için Marmaris'e geldi
Ilısu Baraj Gölü'ndeki tekneler ruhsatlandırılacak Ilısu Baraj Gölü’ndeki tekneler ruhsatlandırılacak
Antalya'da 248 adet tur teknesi denetlendi Antalya’da 248 adet tur teknesi denetlendi
CNR Yacht Festivali için geri sayım başladı CNR Yacht Festivali için geri sayım başladı
Milyon dolarlık yatlar Bodrum koylarını mesken tuttu Milyon dolarlık yatlar Bodrum koylarını mesken tuttu
Uçan elektrikli sürat teknesi görücüye çıktı Uçan elektrikli sürat teknesi görücüye çıktı
Tekne - Yat Haberleri

Dubai Uluslararası Tekne Fuarı 2021 ertelendi

Dubai Uluslararası Tekne Fuarı, koronavirüs salgın nedeniyle yeniden planlandı. Bu yıl ertelenen fuar, 8-12 Mart 2022 tarihleri arasında Dubai Limanı'nda gerçekleştirilecek.

Milli Park’ın uçan teknesi görücüye çıktı

Türkiye’nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası’na bağlı Güzelçamlı’daki Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda koruma ve kontrol faaliyetleri bundan sonra uçan tekne olarak da bilinen hava yastıklı tekne (hovercraft) ile gerçekleştirilecek.

Doğuş Marine Services, 1 Ocak’ta faaliyete başlıyor

Doğuş Otomotiv, Doğuş Marine Services (Doğuş Denizcilik Hizmetleri) adıyla yeni bir birimin kurulduğu açıkladı. Servisin 1 Ocak 2021 tarihinde faaliyetlerine başlayacağı bildirilirken operasyon yapısının merkezinin D Marin Göcek’te yer alacağı öğrenildi.

Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı’nda 150 adet tekne satıldı

Deniz üstünde düzenlenen Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı’nda toplam 150 adet tekne satıldığı duyuruldu. Fuar öncesi hedeflenen 250 milyon TL’lik satış hedefinin üstüne çıkıldı ve satılan teknelerin toplam fiyatı 350 milyon TL’yi aştı.

Arkas TURMEPA II bu sezon 720 bin litre deniz suyunun temiz kalmasını sağladı

Arkas TURMEPA II atık toplama teknesi, pandeminin etkisinde geçen yaz sezonunda tekne tatillerine yönelimin artması nedeniyle yüzde 30 daha fazla atık topladı.

Cyathea römorkörünün 55 günlük macerası başlıyor

Boğaziçi Tersanesi’nde inşa edilen Cyathea römorkörü, 55 günlük zorlu bir yolculuğa çıkıyor. Süveyş Kanalı’ndan Hint Okyanusu'na, Avusturalya’dan da Yeni Kaledonya’ya varacak olan Cyathea, 55 gün ve 10 binden fazla deniz mili ile bir maceraya imza atacak.

Alanya’da alabora olan tekne karaya çıkarıldı

Alanya’da Rus yolcunun hayatını kaybettiği batan tur teknesi, 15 metre derinlikten çıkartılarak yat limanına getirildi.

Alanya’daki tekne faciasında gözaltına alınan kaptan serbest bırakıldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde 1 turistin yaşamını yitirdiği, 5’i Türk mürettebat, 32’si Rus turist olmak üzere 37 kişinin kurtarıldığı tekne kazası sonrası gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen kaptan Ali K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kongo'da son 2 haftada tekne kazalarında 73 kişi öldü

Orta Afrika ülkesi Kongo'nun Lulonga Nehri'nde son iki haftada yaşanan tekne kazalarında 73 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

‘Sunrays’ isimli motor yat, Bodrum'a demir attı

Geçen yıl 145 milyon dolara satışa çıkarılan “Sunrays” isimli motor yat, Bodrum’a demirledi. Mega yatı görenler dönüp bir daha baktı.

Su ürünlerinin sürdürülebilirliği ‘Kuzey Yıldızı’ ile denetlenecek

Sinop bölgesindeki su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanımını sağlamak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nce finanse edilen Su Ürünleri Kontrol Teknesi Kuzey Yıldızı, Sinop İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne teslim edildi.

‘Legander G’, Kuşadası’na demirledi

1992 yılında inşa edilen Legander G isimli yat, Bodrum koylarını ziyaretin ardından Kuşadası Setur Marina’ya demirledi. Haftalık 490 bin dolara kiralanan yatla kimin tatil yaptığı açıklanmazken, içindeki misafirlerin Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi gibi bölgedeki tarihi ve turistik yerleri gezdiği açıklandı.

Koronavirüs ‘aile tipi’ tekneye ilgiyi artırdı

8 bin 337 km’lik kıyı çizgisiyle Avrupa kıtasının en şanslı deniz coğrafyasına sahip ülkemizde tekne ve yat sektörünün beklediği Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı, koronavirüs önlemleri alınarak kapılarını açacak.

‘Faith’ isimli lüks yat, Kekova’ya demir attı

Dünyanın en lüks ve pahalı yatlarından biri olduğu belirtilen, büyüklüğüyle de ilgi çeken, Cayman Adaları bayraklı ’Faith’ adlı yat, Antalya’nın Demre ilçesindeki Kekova’ya gelerek demir attı. Özel bir firmaya ait, yaklaşık 200 milyon dolarlık yattaki yabancı müşteriler, bölgenin güzelliklerini keşfetti.

‘Faith’ isimli lüks mega yat, yakıt ikmali için Marmaris'e geldi

Mega yat "Faith", yakıt ikmali için Marmaris’e geldi. Yata 200 bin litrelik yakıt ikmali yapılacağı bildirildi.

Ilısu Baraj Gölü’ndeki tekneler ruhsatlandırılacak

Hasankeyf ilçesinde Ilısu Baraj Gölü’nün yükselmesinde Belediye bünyesinde kurulan Liman Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde tekneleri ruhsatlandıracak.

Antalya’da 248 adet tur teknesi denetlendi

Antalya’da Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan Covid-19 denetiminde 248 tekne kontrol edildi. 8 gezinti gemisine kapasite fazlası yolcu ile seyir yapmaktan, 2 tur teknesine de sosyal mesafe kurallarına uymamaktan idari işlem uygulandı.

CNR Yacht Festivali için geri sayım başladı

16 yıldır Türk denizcilik sektörünün gelişmesi için dünyanın en prestijli kara boat showlarını organize eden CNR Holding, sektördeki bu başarısını şimdi de denizlere taşıyor.

Milyon dolarlık yatlar Bodrum koylarını mesken tuttu

Türkiye'nin gözde tatil merkezlerinden Bodrum, her yıl olduğu gibi bu yılda milyon dolarlık lüks yatların uğrak yeri haline geldi.

Toplam 35 haber.