Nakliyat

Bartın'dan Avrupa'ya kütük demir ihracatı başladı Bartın’dan Avrupa’ya kütük demir ihracatı başladı
Kuru yük konteynerlerinin yüzde 96'sı Çin'de üretiliyor Kuru yük konteynerlerinin yüzde 96’sı Çin’de üretiliyor
Turkon Line'nın web sitesi üzerinden canlı destek hizmeti yayına girdi Turkon Line'nın web sitesi üzerinden canlı destek hizmeti yayına girdi
Antalya Serbest Bölgesi'nin ticari hacmi yüzde 8 arttı Antalya Serbest Bölgesi’nin ticari hacmi yüzde 8 arttı
71 adet gemi, Çin kıyılarında beklemeye devam ediyor 71 adet gemi, Çin kıyılarında beklemeye devam ediyor
Konteyner gecikmeleri Çin'in ihracatını daraltıyor Konteyner gecikmeleri Çin'in ihracatını daraltıyor
İstanbul ihracatçıları, 11 ayda 7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi İstanbul ihracatçıları, 11 ayda 7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi
DFDS ve KAGİDER'in 'Kadın İçin Taşıyoruz' projesine 108 kadın girişimci başvurdu DFDS ve KAGİDER’in ‘Kadın İçin Taşıyoruz’ projesine 108 kadın girişimci başvurdu
CMA CGM Jacques Saade konteyner gemisi rekor kırdı CMA CGM Jacques Saade konteyner gemisi rekor kırdı
Lojistik çilesine navlun yükü de eklendi Lojistik çilesine navlun yükü de eklendi
GYHİB, yılın ilk üç çeyreğinde 922 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi GYHİB, yılın ilk üç çeyreğinde 922 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi
Dış ticaret açığı, Ağustos ayında yüzde 168 arttı Dış ticaret açığı, Ağustos ayında yüzde 168 arttı
DFDS Akdeniz İş Birimi, farklı kollardan eğitime destek veriyor DFDS Akdeniz İş Birimi, farklı kollardan eğitime destek veriyor
İhracat iklimi endeksi Ağustos'ta 52.4'e geriledi İhracat iklimi endeksi Ağustos’ta 52.4'e geriledi
Doğu Karadeniz'de ihracat pandemiye rağmen arttı Doğu Karadeniz’de ihracat pandemiye rağmen arttı
Dış ticaret, Temmuz ayında 2.7 milyar dolar açık verdi Dış ticaret, Temmuz ayında 2.7 milyar dolar açık verdi
Karadeniz Bölgesi'nin en çok ihracat gerçekleştiren ili Trabzon oldu Karadeniz Bölgesi'nin en çok ihracat gerçekleştiren ili Trabzon oldu
Nakliyat Haberleri

Kuru yük konteynerlerinin yüzde 96’sı Çin’de üretiliyor

Kovid-19 salgınının küresel boyuttaki etkileri nedeniyle, uluslararası ticaretin deniz yoluna yönelik bağımlılığı son iki yılda bir hayli yükseldi. Bu bağlamda konteynerlere duyulan ihtiyaç da arttı. Gelinen noktada konteyner arz-talebinde ciddi bir dengesizlik yaşanıyor.

Turkon Line'nın web sitesi üzerinden canlı destek hizmeti yayına girdi

Ana hedefi “Müşteriye Özel Çözümler” hizmet anlayışıyla müşterilerinin tüm süreçlerini kolaylaştırmak, kesintisiz ve sorunsuz hizmet sunmak olan Turkon Line, sektörde bir ilk olan anlık canlı destek uygulamasını hayata geçirdi.

Antalya Serbest Bölgesi’nin ticari hacmi yüzde 8 arttı

Pandemi döneminde Antalya Serbest Bölgesi, ticaret hacmini yüzde 8 arttırırken, istihdam sayısı yılsonunda yüzde 5 artışla 5 bin 351'e yükseldi.

71 adet gemi, Çin kıyılarında beklemeye devam ediyor

Çin ile Avustralya arasındaki ekonomik gerilim nedeniyle onlarca geminin umutsuzca beklemeye devam ettiği belirtildi.

Konteyner gecikmeleri Çin'in ihracatını daraltıyor

Çin’in koronavirüs salgınında ekonomik olarak toparlansa da nakliye konteynırlarındaki küresel kıtlık nedeniyle kargo maliyetleri rekor seviyelere çıktı ve Çinli üreticiler hızla toparlanan telebi karşılamakta zorlanıyor.

İstanbul ihracatçıları, 11 ayda 7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi

GYHİB, yılın ilk 11 ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 27,5 ihracat artışı sağlayarak yaklaşık 1 milyar 187 milyon dolar tutarında ihracat yaptı. Birlik kasım ayında ise, önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 37,7 oranında artış ile 223 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi.

DFDS ve KAGİDER’in ‘Kadın İçin Taşıyoruz’ projesine 108 kadın girişimci başvurdu

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin KAGİDER ile birlikte başlattığı “Kadın için Taşıyoruz” projesine başvurular sonuçlandı. DFDS proje kapsamında belirlenen 50 kadın girişimcinin ihracat ürünlerine 1 yıl süreyle ücretsiz taşımacılık desteği verecek.

CMA CGM Jacques Saade konteyner gemisi rekor kırdı

Dünyanın ilk LNG yakıtlı Megamax-24 tipi konteyner gemisi olan CMA CGM Jacques Saade, tek bir gemideki dolu konteyner sayısıyla yeni bir dünya rekoru kırdı.

Lojistik çilesine navlun yükü de eklendi

Sınır kapılarında yaşanan problemler nedeniyle malı günlerce bekleyen ihracatçının navlun maliyeti de arttı. Araçlar talebe yetişemedi, sadece son birkaç haftada karayolu navlunu ’den fazla arttı.

GYHİB, yılın ilk üç çeyreğinde 922 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), bünyesinde bulunan yedi ihracatçı birliği ile 2020 yılının ilk üç çeyreğinde 5 milyar 550 milyon dolar tutarında ihracat yaparak geçen yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 4 ihracat artışı yakaladı.

Dış ticaret açığı, Ağustos ayında yüzde 168 arttı

Türkiye'nin ihracatı Ağustos ayında yüzde 5,7 azalırken ithalat yüzde 20 artış kaydetti. Böylece, dış ticaret açığı bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık 2,5 katı çıkarak 2 milyar 341 milyon dolardan, 6 milyar 278 milyon dolara yükseldi.

DFDS Akdeniz İş Birimi, farklı kollardan eğitime destek veriyor

Denizcilik ve lojistik alanlarında Avrupa’nın lider firması DFDS, kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı kapsamında farklı kollardan eğitime destek veriyor.

İhracat iklimi endeksi Ağustos’ta 52.4'e geriledi

Türkiye ihracat iklimi endeksi Ağustos'ta 52.4'e gerilese de güçlü iyileşmenin sürdüğü sinyalini verdi.

Doğu Karadeniz’de ihracat pandemiye rağmen arttı

Doğu Karadeniz Bölgesi’nden 2020 yılının 8 aylık döneminde 833 milyon 375 bin 757 dolar tutarında ihracat gerçekleştiği, gerçekleşen ihracatın bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4 oranında artış gösterdiği bildirildi.

Dış ticaret, Temmuz ayında 2.7 milyar dolar açık verdi

Temmuz ayında Türkiye ekonomisinin ihracatı, 15,12 milyar dolar; ithalatı ise 17,9 milyar dolar oldu. Böylece geçen ay dış ticaret dengesi 2,7 milyar dolar açık vermiş oldu.

Karadeniz Bölgesi'nin en çok ihracat gerçekleştiren ili Trabzon oldu

Trabzon, yılın 7 aylık döneminde gerçekleştirilen ihracatta yüzde 25'lik dilimle Karadeniz illeri içinde ilk sırada yer aldı.

Toplam 17 haber.