Nakliyat

DFDS ve KAGİDER'in 'Kadın İçin Taşıyoruz' projesine 108 kadın girişimci başvurdu DFDS ve KAGİDER’in ‘Kadın İçin Taşıyoruz’ projesine 108 kadın girişimci başvurdu
CMA CGM Jacques Saade konteyner gemisi rekor kırdı CMA CGM Jacques Saade konteyner gemisi rekor kırdı
Lojistik çilesine navlun yükü de eklendi Lojistik çilesine navlun yükü de eklendi
GYHİB, yılın ilk üç çeyreğinde 922 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi GYHİB, yılın ilk üç çeyreğinde 922 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi
Dış ticaret açığı, Ağustos ayında yüzde 168 arttı Dış ticaret açığı, Ağustos ayında yüzde 168 arttı
DFDS Akdeniz İş Birimi, farklı kollardan eğitime destek veriyor DFDS Akdeniz İş Birimi, farklı kollardan eğitime destek veriyor
İhracat iklimi endeksi Ağustos'ta 52.4'e geriledi İhracat iklimi endeksi Ağustos’ta 52.4'e geriledi
Doğu Karadeniz'de ihracat pandemiye rağmen arttı Doğu Karadeniz’de ihracat pandemiye rağmen arttı
Dış ticaret, Temmuz ayında 2.7 milyar dolar açık verdi Dış ticaret, Temmuz ayında 2.7 milyar dolar açık verdi
Karadeniz Bölgesi'nin en çok ihracat gerçekleştiren ili Trabzon oldu Karadeniz Bölgesi'nin en çok ihracat gerçekleştiren ili Trabzon oldu
Nakliyat Haberleri

DFDS ve KAGİDER’in ‘Kadın İçin Taşıyoruz’ projesine 108 kadın girişimci başvurdu

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin KAGİDER ile birlikte başlattığı “Kadın için Taşıyoruz” projesine başvurular sonuçlandı. DFDS proje kapsamında belirlenen 50 kadın girişimcinin ihracat ürünlerine 1 yıl süreyle ücretsiz taşımacılık desteği verecek.

CMA CGM Jacques Saade konteyner gemisi rekor kırdı

Dünyanın ilk LNG yakıtlı Megamax-24 tipi konteyner gemisi olan CMA CGM Jacques Saade, tek bir gemideki dolu konteyner sayısıyla yeni bir dünya rekoru kırdı.

Lojistik çilesine navlun yükü de eklendi

Sınır kapılarında yaşanan problemler nedeniyle malı günlerce bekleyen ihracatçının navlun maliyeti de arttı. Araçlar talebe yetişemedi, sadece son birkaç haftada karayolu navlunu ’den fazla arttı.

GYHİB, yılın ilk üç çeyreğinde 922 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), bünyesinde bulunan yedi ihracatçı birliği ile 2020 yılının ilk üç çeyreğinde 5 milyar 550 milyon dolar tutarında ihracat yaparak geçen yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 4 ihracat artışı yakaladı.

Dış ticaret açığı, Ağustos ayında yüzde 168 arttı

Türkiye'nin ihracatı Ağustos ayında yüzde 5,7 azalırken ithalat yüzde 20 artış kaydetti. Böylece, dış ticaret açığı bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık 2,5 katı çıkarak 2 milyar 341 milyon dolardan, 6 milyar 278 milyon dolara yükseldi.

DFDS Akdeniz İş Birimi, farklı kollardan eğitime destek veriyor

Denizcilik ve lojistik alanlarında Avrupa’nın lider firması DFDS, kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı kapsamında farklı kollardan eğitime destek veriyor.

İhracat iklimi endeksi Ağustos’ta 52.4'e geriledi

Türkiye ihracat iklimi endeksi Ağustos'ta 52.4'e gerilese de güçlü iyileşmenin sürdüğü sinyalini verdi.

Doğu Karadeniz’de ihracat pandemiye rağmen arttı

Doğu Karadeniz Bölgesi’nden 2020 yılının 8 aylık döneminde 833 milyon 375 bin 757 dolar tutarında ihracat gerçekleştiği, gerçekleşen ihracatın bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4 oranında artış gösterdiği bildirildi.

Dış ticaret, Temmuz ayında 2.7 milyar dolar açık verdi

Temmuz ayında Türkiye ekonomisinin ihracatı, 15,12 milyar dolar; ithalatı ise 17,9 milyar dolar oldu. Böylece geçen ay dış ticaret dengesi 2,7 milyar dolar açık vermiş oldu.

Karadeniz Bölgesi'nin en çok ihracat gerçekleştiren ili Trabzon oldu

Trabzon, yılın 7 aylık döneminde gerçekleştirilen ihracatta yüzde 25'lik dilimle Karadeniz illeri içinde ilk sırada yer aldı.

Toplam 10 haber.