Limanlar

Mersin'in ihracatı 2 milyar 200 milyon dolara ulaştı Mersin’in ihracatı 2 milyar 200 milyon dolara ulaştı
DP World Yarımca, 'En İyi Proje Yönetimi Ödülü'nü kazandı DP World Yarımca, 'En İyi Proje Yönetimi Ödülü'nü kazandı
Bartın Limanı'nda 'Focha' isimli geminin mürettebatı kamarasında ölü bulundu Bartın Limanı'nda 'Focha' isimli geminin mürettebatı kamarasında ölü bulundu
Güllük Liman Sahası'nın özelleştirme işlemleri 2021 yılında tamamlanacak Güllük Liman Sahası'nın özelleştirme işlemleri 2021 yılında tamamlanacak
Global Ports Holding, Taranto Kruvaziyer Limanı'nı da portföyüne katıyor Global Ports Holding, Taranto Kruvaziyer Limanı’nı da portföyüne katıyor
Yalıkavak Marina, '2020'nin En İyi Uluslararası Marinası' seçildi Yalıkavak Marina, ‘2020'nin En İyi Uluslararası Marinası’ seçildi
Blockchain konteyner veri projesi genişliyor Blockchain konteyner veri projesi genişliyor
Safiport Derince'den Avrupa'ya 'express' servis başladı Safiport Derince’den Avrupa’ya 'express' servis başladı
Mersin Limanı, Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası aldı Mersin Limanı, Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası aldı
Yemen'deki BAE destekli güçler, Sokotra Limanı Müdürü Riyad Said Süleyman'ı alıkoydu Yemen'deki BAE destekli güçler, Sokotra Limanı Müdürü Riyad Said Süleyman'ı alıkoydu
Doğu Akdeniz'de konteyner limanı inşa edilecek Doğu Akdeniz’de konteyner limanı inşa edilecek
İsrail, Elat Limanı ile Cidde arasında deniz yolu hattı açılması üzerine çalışıyor İsrail, Elat Limanı ile Cidde arasında deniz yolu hattı açılması üzerine çalışıyor
Zonguldak Limanı, yat limanı olarak kullanılabilecek Zonguldak Limanı, yat limanı olarak kullanılabilecek
Global Ports Holding, Port Akdeniz'i 140 milyon dolara Katarlı QTerminals WLL'ye sattı Global Ports Holding, Port Akdeniz’i 140 milyon dolara Katarlı QTerminals WLL’ye sattı
Adrasan'da tur tekneleri için geçici iskele inşa edilecek Adrasan'da tur tekneleri için geçici iskele inşa edilecek
Çeşme Marina yapay resif projelerini genişletiyor Çeşme Marina yapay resif projelerini genişletiyor
Merport, Mersin'in yeni lojistik üssü olmayı hedefliyor Merport, Mersin'in yeni lojistik üssü olmayı hedefliyor
İzmir Yenifoça Yat Limanı Projesi ihale edilecek İzmir Yenifoça Yat Limanı Projesi ihale edilecek
Trabzon Limanı yeniden petrol aramalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor Trabzon Limanı yeniden petrol aramalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor
Kumport'un yeni CEO'su Kaan Anul oldu Kumport’un yeni CEO’su Kaan Anul oldu
Limanlar Haberleri

Mersin’in ihracatı 2 milyar 200 milyon dolara ulaştı

MTSO Başkanı Kızıltan, Mersin ihracatının 3’üncü çeyrekte yüzde 4 artışla 2 milyar 200 milyon dolara ulaştığını belirtti. Kızıltan, “Türkiye genelinde yüzde 2’lik bir payla en çok vergi veren 5’inci kentiz. Mersin Türkiye’nin en büyük ilk 5 ekonomisi içindedir” dedi.

DP World Yarımca, 'En İyi Proje Yönetimi Ödülü'nü kazandı

DP World Yarımca, üçüncü sınıf öğrencilerini atıklar konusunda bilinçlendirmeye yönelik "Çöpüme Sahip Çıkıyorum" projesiyle Uluslararası ‘Kurumsal Sorumluluk Ödülleri'nde bronz madalya aldı.

Bartın Limanı'nda 'Focha' isimli geminin mürettebatı kamarasında ölü bulundu

Taşıdığı hurda demir yükünü boşaltmak üzere Bartın Limanı'na yanaşan Panama bandıralı 'Focha' isimli gemisinin personeli Ukrayna uyruklu 36 yaşındaki Andrıy D., kamarasında ölü bulundu.

Güllük Liman Sahası'nın özelleştirme işlemleri 2021 yılında tamamlanacak

Gelecek yıl Özelleştirme Fonu’nun 10 milyar lira tutarında özelleştirme geliri elde etmesi bekleniyor. Bu kapsamda, Güllük Liman Sahası'nın özelleştirme işlemleri tamamlanacak. Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı'nın özelleştirme hazırlık işlemleri tamamlanarak ihale ilanı için gerekli adımlar atılacak.

Global Ports Holding, Taranto Kruvaziyer Limanı’nı da portföyüne katıyor

Global Yatırım Holding iştiraki ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding (GPH) İtalya’daki Taranto Kruvaziyer Limanı’nı portföyüne katacak.

Yalıkavak Marina, ‘2020'nin En İyi Uluslararası Marinası’ seçildi

2018-2019 “Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” ödülünü alarak ülkemize büyük bir gurur yaşatan Yalıkavak Marina, bu kez de "2020’nin En İyi Uluslararası Marinası" seçildi.

Blockchain konteyner veri projesi genişliyor

MAERSK liderliğindeki veri projesi TradeLens, Filipinler merkezli terminal operatörü ICTSI tarafından işletilen 31 konteyner terminalinin tamamının eklenmesiyle ciddi ölçüde genişliyor.

Safiport Derince’den Avrupa’ya 'express' servis başladı

Türkiye'nin önde gelen limanlarından Safiport Derince ile İtalya Trieste arasında 'MSC Express' servisi başlatıldı. MSC Express servis ile ithalat ve ihracat yükleri, Avrupa’nın 9 ülkesine kapı teslim olarak gerçekleştiriliyor.

Mersin Limanı, Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası aldı

MIP, iş yaşamında cinsiyet ayrımcılığına son vermek amacıyla uygulanan Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) programını tamamlayarak sertifikasını aldı. MIP Genel Müdürü Johan Van Daele, "Önümüzdeki süreçte kadın çalışan sayımızı arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Yemen'deki BAE destekli güçler, Sokotra Limanı Müdürü Riyad Said Süleyman'ı alıkoydu

Yemen'in Sokotra adasında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli Güney Geçiş Konseyi'ne (GGK) bağlı güçler, Sokotra Limanı Müdürü Riyad Said Süleyman'ı alıkoydu.

Doğu Akdeniz’de konteyner limanı inşa edilecek

Türkiye, bölgesel ve kıtasal anlamda aktarma merkezi ve Kuşak ve Yol Girişimi güzergahında etkin olmayı sağlamak için büyük liman yatırımlarını hayata geçirecek. Doğu Akdeniz bölgesinde Orta Doğu ve Orta Asya coğrafyasına çıkış kapısı olacak transit yük odaklı bir ana konteyner limanı inşa edilecek.

İsrail, Elat Limanı ile Cidde arasında deniz yolu hattı açılması üzerine çalışıyor

İsrail'in, Kızıldeniz kıyısındaki Elat Limanı ile Suudi Arabistan'ın Cidde sahilleri arasında deniz yolu hattı açılması yönünde inceleme yaptığı belirtildi.

Zonguldak Limanı, yat limanı olarak kullanılabilecek

AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar, Zonguldak Limanı’nın Lavuar Alanı Projesi kapsamında yat limanı olarak kullanılabileceğini belirterek “Liman, yat limanı olarak, küçük gemilerin girip çıkabileceği liman olarak faaliyet gösterebilir” dedi.

Global Ports Holding, Port Akdeniz’i 140 milyon dolara Katarlı QTerminals WLL’ye sattı

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi ve Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding, portföyünde bulunan Antalya’daki ticari limanı Port Akdeniz’in devri için Katar merkezli ticari liman işletmecisi QTerminals ile hisse satım sözleşmesi imzaladı.

Adrasan'da tur tekneleri için geçici iskele inşa edilecek

Kumluca’da Adrasan Mahallesi'nde tur teknelerinin kullanımı için geçici iskele yapılması konusunda bir toplantı düzenlendiği öğrenildi.

Çeşme Marina yapay resif projelerini genişletiyor

Daha önce kalamar yuvası ve deniz patlıcanları ile ilgili çalışmalar yürüten Çeşme Marina, ilkini 2019’da gerçekleştirdiği yapay resif projesini genişleterek bir diğer yapay resifi marina sularına bıraktı.

Merport, Mersin'in yeni lojistik üssü olmayı hedefliyor

Mersin’de lojistik alanında faaliyet gösteren Merport Lojistik, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği 8 milyon TL’lik büyüme yatırımlarını tamamlayarak Çukurova Bölgesinin yeni kara lojistik üssü olmayı hedefliyor.

İzmir Yenifoça Yat Limanı Projesi ihale edilecek

İzmir Yenifoça Yat Limanı Projesi'nin yap-işlet-devret modeliyle yaptırılması için ihaleye çıkılacak.

Trabzon Limanı yeniden petrol aramalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, Trabzon Limanının 2004-2011 yıllarında petrol aramalarına ev sahipliği yaptığını hatırlatarak Sürmene açıklarında petrol bulunabileceğini düşündüklerini söyledi.

Toplam 64 haber.