Güncel

Savaş gemisinin görüntülediği 'UFO'lar araştırılıyor Savaş gemisinin görüntülediği ‘UFO’lar araştırılıyor
MSC TINA isimli konteyner gemisi, Marport Limanı'nda iskeleye bindirdi MSC TINA isimli konteyner gemisi, Marport Limanı’nda iskeleye bindirdi
Ever Given gemisi yüzdürüldü, Süveyş Kanalı kısmen açıldı Ever Given gemisi yüzdürüldü, Süveyş Kanalı kısmen açıldı
Türkiye, Akdeniz'de ticaret gemilerinin aranmasına izin vermedi Türkiye, Akdeniz'de ticaret gemilerinin aranmasına izin vermedi
Tamer Kıran: Yeni yakıtlara geçiş artık kaçınılmaz Tamer Kıran: Yeni yakıtlara geçiş artık kaçınılmaz
Türk P&I Sigorta, su araçları sektöründe yine lider oldu Türk P&I Sigorta, su araçları sektöründe yine lider oldu
Türkiye'nin de yer aldığı NATO denizaltı savaş tatbikatı başladı Türkiye'nin de yer aldığı NATO denizaltı savaş tatbikatı başladı
Yunan savaş uçakları, TCG Çeşme gemisini chaff fişeği atarak taciz etti Yunan savaş uçakları, TCG Çeşme gemisini chaff fişeği atarak taciz etti
FETÖ'den tutuklanan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu'nun gemilerinde 150 işçi mahsur kaldı FETÖ’den tutuklanan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun gemilerinde 150 işçi mahsur kaldı
DARGEB, 'Yıpranma Payı Kılavuzu'nu teslim etti DARGEB, 'Yıpranma Payı Kılavuzu'nu teslim etti
Hindistan da İran ile Rusya'nın ortak askeri tatbikatına katılacak Hindistan da İran ile Rusya'nın ortak askeri tatbikatına katılacak
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 80'i tamamlandı Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 80’i tamamlandı
Nijerya'da serbest bırakılan 15 Türk denizci Türkiye'ye geldi Nijerya'da serbest bırakılan 15 Türk denizci Türkiye’ye geldi
Samsung Heavy Industries, yük gemileri için uzaktan kontrol sistemini tanıtacak Samsung Heavy Industries, yük gemileri için uzaktan kontrol sistemini tanıtacak
GALLIPOLI SEAWAYS isimli gemiye ait deniz olayına ilişkin bilgilendirme GALLIPOLI SEAWAYS isimli gemiye ait deniz olayına ilişkin bilgilendirme
Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi yan yattı Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi yan yattı
Japonya'da denizaltı ve gemi çatıştı: 3 yaralı Japonya’da denizaltı ve gemi çatıştı: 3 yaralı
'Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı' Kırklareli'nde gerçekleşti ‘Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı’ Kırklareli’nde gerçekleşti
TÜRDEF, Neptün Deklerasyonu'na imza attı TÜRDEF, Neptün Deklerasyonu’na imza attı
Dikili açıklarında 19 düzensiz göçmen kurtarıldı Dikili açıklarında 19 düzensiz göçmen kurtarıldı
Güncel Haberleri

Savaş gemisinin görüntülediği ‘UFO’lar araştırılıyor

Pentagon, ABD Donanması’na ait bir savaş gemisinin üzerinde uçan gizemli nesnelere ait videodan haberdar olduklarını ve konunun detaylı bir şekilde incelendiğini doğruladı.

MSC TINA isimli konteyner gemisi, Marport Limanı’nda iskeleye bindirdi

MSC TINA isimli konteyner gemisinin Ambarlı Marport Batı Limanı’na yanaşırken ağır şekilde hasar aldığı öğrenildi. Kazada geminin iskele tarafında 110 metre uzunluğunda ve 3 metre yüksekliğinde büyük bir yırtılan meydan geldiği bildirildi.

Ever Given gemisi yüzdürüldü, Süveyş Kanalı kısmen açıldı

Süveyş Kanalı'nda sıkışan Evergreen şirketine ait Ever Given adlı mega konteyner gemisini yeniden yüzdürme çalışmaları başarılı oldu. Gemi, 7 günlük çalışmalar sonucu yüzdürülebildi. Çalışmaların ardından gemi yüzdürülürken diğer gemilerin geçişi için alan açıldı. Süveyş'te trafik sınırlı da olsa yeniden açılmış oldu.

Türkiye, Akdeniz'de ticaret gemilerinin aranmasına izin vermedi

Doğu Akdeniz'de Almanya ile yaşanılan gemi baskını krizinin ardından Şubat ayında Libya'ya giden iki Türk ticaret gemisinde arama yapılmak istendiği ancak Ankara'nın izin vermediği bildirildi.

Tamer Kıran: Yeni yakıtlara geçiş artık kaçınılmaz

Gemi Brokerleri Derneği’nin Instagram canlı yayınına konuk olan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, yeni yakıtlara geçişin artık kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Türk P&I Sigorta, su araçları sektöründe yine lider oldu

Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker, ''P&I sigortalarında dünya denizcileri arasında bilinen, güvenilen ve tercih edilen bir piyasa olması yönünde öncülük yapmaktır” dedi.

Türkiye'nin de yer aldığı NATO denizaltı savaş tatbikatı başladı

NATO'nun ileri seviye denizaltı savaş tatbikatı, İtalya'da başladı. Dynamic Manta ismi verilen tatbikata Türkiye de katılıyor.

Yunan savaş uçakları, TCG Çeşme gemisini chaff fişeği atarak taciz etti

Yunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait 4 adet F-16 savaş uçağının Ege Denizi'nde incelemelerde bulunan TCG Çeşme isimli Türk araştırma gemisine taciz hamleleri yaptığı açıklandı.

FETÖ’den tutuklanan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun gemilerinde 150 işçi mahsur kaldı

FETÖ üyeliği suçlamasıyla 17 Mart 2020’de tutuklanan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun sahibi olduğu Palmali Holding’e ait 12 gemide yaklaşık 150 işçinin mahsur kaldığı, işçilerin ödenmeyen ücretlerinin 3,2 milyon doları aştığı belirtildi.

DARGEB, 'Yıpranma Payı Kılavuzu'nu teslim etti

Deniz Araştırma ve Geliştirme Gönüllüleri Denizci Öğrenciler Birliği, ‘Denizciler İçin Yıpranma Payı Kılavuzu’ çalışmasını tamamladı. DARGEB, çalışmayı ilgili devlet kuruluşlarına teslim ettiğini duyurdu.

Hindistan da İran ile Rusya'nın ortak askeri tatbikatına katılacak

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Hanzade, Hindistan'ın da İran ve Rus donanmalarının düzenlediği Umman Denizi ve Hint Okyanusu'nun kuzeyindeki ortak askeri tatbikata katılacağını belirtti.

Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 80’i tamamlandı

Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda deniz dolgusunun yüzde 80'inin tamamlandığı bildirildi.

Nijerya'da serbest bırakılan 15 Türk denizci Türkiye’ye geldi

Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan "Mozart" gemisinden kaçırılarak rehin tutulan ve 21 gün sonra özgürlüklerine kavuşan 15 Türk denizci Türkiye'ye geldi. İstanbul Havalimanı VIP Salonu'nda aileleri ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından karşılanan denizciler, büyük mutluluk yaşadı.

Samsung Heavy Industries, yük gemileri için uzaktan kontrol sistemini tanıtacak

Samsung Heavy Industries Co. Tarafından yapılan açıklamada, Ağustos ayında uzaktan otonom navigasyon sistemiyle büyük bir geminin manevralarını otonom olarak uzaktan yönlendireceğini açıklandı.

GALLIPOLI SEAWAYS isimli gemiye ait deniz olayına ilişkin bilgilendirme

Çanakkale Boğazı'ndan geçip İtalya'nın Trieste Limanı'na gitmekte olan 193 metre uzunluğundaki 'Gallipoli Seaways' isimli Ro-Ro gemisinde yangın çıktı. Kaptanın telsiz ile yardım talebinde bulunması üzerine bölgeye römorkörler sevk edildi.

Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi yan yattı

Zeytinburnu'nda sürüklenerek karaya oturan 108 metrelik Comoros bayraklı geminin sol kısmı etkili olan kuvvetli fırtına nedeniyle yan yatarak sular içinde kaldı. Geminin kurtarılması için çalışmalar devam ediyor.

Japonya’da denizaltı ve gemi çatıştı: 3 yaralı

Japonya açıklarında su yüzeyine çıkan bir denizaltı ile ticari geminin çatıştığı öğrenildi. Aşizuri Burnu'nda meydana gelen kazada Japon denizaltısındaki üç askerin yaralandığını bildirildi.

‘Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı’ Kırklareli’nde gerçekleşti

Kara ve Deniz Kuvvetleri’ne ait birliklerin katılımıyla Kırklareli’nde ‘Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı’ gerçekleştirildi.

TÜRDEF, Neptün Deklerasyonu’na imza attı

Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF), Denizcilerin Sağlığı ve Mürettebat Değişimi Neptün Deklerasyonu’nu imzaladı ve Covid-19'un neden olduğu eşi görülmemiş mürettebat değişikliği krizini sona erdirmek için dünya çapındaki eylem çağrısına katıldı.

Toplam 314 haber.