Güncel

Türkiye'nin de yer aldığı NATO denizaltı savaş tatbikatı başladı Türkiye'nin de yer aldığı NATO denizaltı savaş tatbikatı başladı
Yunan savaş uçakları, TCG Çeşme gemisini chaff fişeği atarak taciz etti Yunan savaş uçakları, TCG Çeşme gemisini chaff fişeği atarak taciz etti
FETÖ'den tutuklanan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu'nun gemilerinde 150 işçi mahsur kaldı FETÖ’den tutuklanan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun gemilerinde 150 işçi mahsur kaldı
DARGEB, 'Yıpranma Payı Kılavuzu'nu teslim etti DARGEB, 'Yıpranma Payı Kılavuzu'nu teslim etti
Hindistan da İran ile Rusya'nın ortak askeri tatbikatına katılacak Hindistan da İran ile Rusya'nın ortak askeri tatbikatına katılacak
Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 80'i tamamlandı Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 80’i tamamlandı
Nijerya'da serbest bırakılan 15 Türk denizci Türkiye'ye geldi Nijerya'da serbest bırakılan 15 Türk denizci Türkiye’ye geldi
Samsung Heavy Industries, yük gemileri için uzaktan kontrol sistemini tanıtacak Samsung Heavy Industries, yük gemileri için uzaktan kontrol sistemini tanıtacak
GALLIPOLI SEAWAYS isimli gemiye ait deniz olayına ilişkin bilgilendirme GALLIPOLI SEAWAYS isimli gemiye ait deniz olayına ilişkin bilgilendirme
Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi yan yattı Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi yan yattı
Japonya'da denizaltı ve gemi çatıştı: 3 yaralı Japonya’da denizaltı ve gemi çatıştı: 3 yaralı
'Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı' Kırklareli'nde gerçekleşti ‘Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı’ Kırklareli’nde gerçekleşti
TÜRDEF, Neptün Deklerasyonu'na imza attı TÜRDEF, Neptün Deklerasyonu’na imza attı
Dikili açıklarında 19 düzensiz göçmen kurtarıldı Dikili açıklarında 19 düzensiz göçmen kurtarıldı
Gemilerinde terk edilen 19 denizci açlık grevine başladı Gemilerinde terk edilen 19 denizci açlık grevine başladı
SAHRA isimli İran petrol tankeri, Süveyş Kanalı'nda karaya oturdu SAHRA isimli İran petrol tankeri, Süveyş Kanalı'nda karaya oturdu
Palmali, SOCAR'a 63 milyon dolar daha tazminat ödeyecek Palmali, SOCAR’a 63 milyon dolar daha tazminat ödeyecek
Mısır ve Yunanistan, Akdeniz'de ortak tatbikat gerçekleştirdi Mısır ve Yunanistan, Akdeniz'de ortak tatbikat gerçekleştirdi
Gine Körfezi'nde saldırıya uğrayan geminin üç mürettebatı Türkiye'ye dönüyor Gine Körfezi’nde saldırıya uğrayan geminin üç mürettebatı Türkiye’ye dönüyor
Gine Körfezi'nde 15 Türk mürettebatı kaçıran deniz haydutlarıyla ilk temas kuruldu Gine Körfezi'nde 15 Türk mürettebatı kaçıran deniz haydutlarıyla ilk temas kuruldu
Güncel Haberleri

Türkiye'nin de yer aldığı NATO denizaltı savaş tatbikatı başladı

NATO'nun ileri seviye denizaltı savaş tatbikatı, İtalya'da başladı. Dynamic Manta ismi verilen tatbikata Türkiye de katılıyor.

Yunan savaş uçakları, TCG Çeşme gemisini chaff fişeği atarak taciz etti

Yunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait 4 adet F-16 savaş uçağının Ege Denizi'nde incelemelerde bulunan TCG Çeşme isimli Türk araştırma gemisine taciz hamleleri yaptığı açıklandı.

FETÖ’den tutuklanan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun gemilerinde 150 işçi mahsur kaldı

FETÖ üyeliği suçlamasıyla 17 Mart 2020’de tutuklanan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun sahibi olduğu Palmali Holding’e ait 12 gemide yaklaşık 150 işçinin mahsur kaldığı, işçilerin ödenmeyen ücretlerinin 3,2 milyon doları aştığı belirtildi.

DARGEB, 'Yıpranma Payı Kılavuzu'nu teslim etti

Deniz Araştırma ve Geliştirme Gönüllüleri Denizci Öğrenciler Birliği, ‘Denizciler İçin Yıpranma Payı Kılavuzu’ çalışmasını tamamladı. DARGEB, çalışmayı ilgili devlet kuruluşlarına teslim ettiğini duyurdu.

Hindistan da İran ile Rusya'nın ortak askeri tatbikatına katılacak

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Hanzade, Hindistan'ın da İran ve Rus donanmalarının düzenlediği Umman Denizi ve Hint Okyanusu'nun kuzeyindeki ortak askeri tatbikata katılacağını belirtti.

Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 80’i tamamlandı

Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda deniz dolgusunun yüzde 80'inin tamamlandığı bildirildi.

Nijerya'da serbest bırakılan 15 Türk denizci Türkiye’ye geldi

Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan "Mozart" gemisinden kaçırılarak rehin tutulan ve 21 gün sonra özgürlüklerine kavuşan 15 Türk denizci Türkiye'ye geldi. İstanbul Havalimanı VIP Salonu'nda aileleri ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından karşılanan denizciler, büyük mutluluk yaşadı.

Samsung Heavy Industries, yük gemileri için uzaktan kontrol sistemini tanıtacak

Samsung Heavy Industries Co. Tarafından yapılan açıklamada, Ağustos ayında uzaktan otonom navigasyon sistemiyle büyük bir geminin manevralarını otonom olarak uzaktan yönlendireceğini açıklandı.

GALLIPOLI SEAWAYS isimli gemiye ait deniz olayına ilişkin bilgilendirme

Çanakkale Boğazı'ndan geçip İtalya'nın Trieste Limanı'na gitmekte olan 193 metre uzunluğundaki 'Gallipoli Seaways' isimli Ro-Ro gemisinde yangın çıktı. Kaptanın telsiz ile yardım talebinde bulunması üzerine bölgeye römorkörler sevk edildi.

Zeytinburnu'nda karaya oturan gemi yan yattı

Zeytinburnu'nda sürüklenerek karaya oturan 108 metrelik Comoros bayraklı geminin sol kısmı etkili olan kuvvetli fırtına nedeniyle yan yatarak sular içinde kaldı. Geminin kurtarılması için çalışmalar devam ediyor.

Japonya’da denizaltı ve gemi çatıştı: 3 yaralı

Japonya açıklarında su yüzeyine çıkan bir denizaltı ile ticari geminin çatıştığı öğrenildi. Aşizuri Burnu'nda meydana gelen kazada Japon denizaltısındaki üç askerin yaralandığını bildirildi.

‘Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı’ Kırklareli’nde gerçekleşti

Kara ve Deniz Kuvvetleri’ne ait birliklerin katılımıyla Kırklareli’nde ‘Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı’ gerçekleştirildi.

TÜRDEF, Neptün Deklerasyonu’na imza attı

Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF), Denizcilerin Sağlığı ve Mürettebat Değişimi Neptün Deklerasyonu’nu imzaladı ve Covid-19'un neden olduğu eşi görülmemiş mürettebat değişikliği krizini sona erdirmek için dünya çapındaki eylem çağrısına katıldı.

Dikili açıklarında 19 düzensiz göçmen kurtarıldı

İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında Yunanistan unsurları tarafından geri itilen 19 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Gemilerinde terk edilen 19 denizci açlık grevine başladı

1982 yılında inşa edilmiş Ula isimli geminin Hintli, Türk, Azerbaycanlı ve Bangladeşli mürettebatı olan 19 denizci, Kuveyt’in Shuaiba Limanı’nda terk edilmelerini protesto etmek ve maaşlarını alabilmek için açlık grevine başladı.

SAHRA isimli İran petrol tankeri, Süveyş Kanalı'nda karaya oturdu

İran bayraklı SAHRA isimli tankerin Akdeniz'e doğru seyrederken Süveyş Kanalı'nda karaya oturduğu açıklandı. Tankerin yaklaşık 1-2 saat içinde yeniden yüzdürülerek Great Bitter Lake demirleme sahasına demirletildiği bildirildi.

Palmali, SOCAR’a 63 milyon dolar daha tazminat ödeyecek

SOCAR’ın Palmali’ye açtığı davadan biri daha sonuçlandı. Londra Uluslararası Tahkim Mahkemesi, Palmali’nin SOCAR’a 63 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Mısır ve Yunanistan, Akdeniz'de ortak tatbikat gerçekleştirdi

Mısır ve Yunanistan deniz kuvvetlerinin Akdeniz'de ortak tatbikat gerçekleştirdiği öğrenildi.

Gine Körfezi’nde saldırıya uğrayan geminin üç mürettebatı Türkiye’ye dönüyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçen hafta Gine Körfezi açıklarında korsanların saldırısına uğrayan ve kaçırılan 15 Türk denizcini durumuyla ilgili açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Hepsinin sağlık durumu iyi. Dördüncü kaptan ile iki vatandaşımız bugün Türkiye'ye dönecek" dedi.

Toplam 308 haber.