Gemi

Deniz haydutları, Singapur Boğazı'nda gemilere saldırdı Deniz haydutları, Singapur Boğazı'nda gemilere saldırdı
'Mareşal Şapoşnikov' fırkateyni, Kalibr füzesini başarıyla test etti ‘Mareşal Şapoşnikov’ fırkateyni, Kalibr füzesini başarıyla test etti
TCG Alemdar arama kurtarma gemisi, düşen uçağın enkazı için Foça'ya ulaştı TCG Alemdar arama kurtarma gemisi, düşen uçağın enkazı için Foça'ya ulaştı
Rusya ve NATO, Norveç kıyılarında 'savaş provası' yaptı Rusya ve NATO, Norveç kıyılarında 'savaş provası' yaptı
Kerç Boğazı'nda mürettebatı zehirlenen April isimli gemi kıyıya çekilecek Kerç Boğazı'nda mürettebatı zehirlenen April isimli gemi kıyıya çekilecek
'Christophe de Margerie' isimli Rus gemisi, tarihte ilk kez kışın Kuzey Buz Denizi'ni geçti 'Christophe de Margerie' isimli Rus gemisi, tarihte ilk kez kışın Kuzey Buz Denizi'ni geçti
Zeytinburnu'nda karaya oturan gemiden yakıt sızmaya başladı Zeytinburnu'nda karaya oturan gemiden yakıt sızmaya başladı
TCG Kemalreis, Katanya Limanı'nı ziyaret etti TCG Kemalreis, Katanya Limanı’nı ziyaret etti
Zeytinburnu'nda karaya oturan geminin açık artırma ile satışı ve sökümü yapılacak Zeytinburnu'nda karaya oturan geminin açık artırma ile satışı ve sökümü yapılacak
Japonya, Ogasawara adaları etrafına karakol gemisi konuşlandıracak Japonya, Ogasawara adaları etrafına karakol gemisi konuşlandıracak
Kanuni Sondaj Gemisi, Mart sonunda çalışmalara başlayacak Kanuni Sondaj Gemisi, Mart sonunda çalışmalara başlayacak
İran, el koyduğu Güney Kore petrol tankerinin mürettebatını serbest bıraktı İran, el koyduğu Güney Kore petrol tankerinin mürettebatını serbest bıraktı
MSC Aries gemisi, Pasifik Okyanusu'nda 41 konteyner kaybetti MSC Aries gemisi, Pasifik Okyanusu'nda 41 konteyner kaybetti
ABD, USS Nimitz uçak gemisini Ortadoğu'dan çekti ABD, USS Nimitz uçak gemisini Ortadoğu'dan çekti
Oruç Reis sismik araştırma gemisi, Antalya açıklarına demir attı Oruç Reis sismik araştırma gemisi, Antalya açıklarına demir attı
TCG GEDİZ fırkateyni, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 ile geçiş eğitimi gerçekleştirdi TCG GEDİZ fırkateyni, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 ile geçiş eğitimi gerçekleştirdi
Beykoz açıklarında karaya oturan Petra Star isimli gemi kurtarıldı Beykoz açıklarında karaya oturan Petra Star isimli gemi kurtarıldı
MSC Grandiosa, Cenova hareketli seyahatlerine başladı MSC Grandiosa, Cenova hareketli seyahatlerine başladı
MSC Cruises, 24 Ocak itibarıyla Akdeniz seyahatlerine devam edecek MSC Cruises, 24 Ocak itibarıyla Akdeniz seyahatlerine devam edecek
Güney Kore, Hürmüz Boğazı'na savaş gemisi gönderdi Güney Kore, Hürmüz Boğazı’na savaş gemisi gönderdi
Gemi Haberleri

Deniz haydutları, Singapur Boğazı'nda gemilere saldırdı

Deniz haydutlarının (korsan) geçen hafta Singapur Boğazı'nda 4 günlük bir süreçte 3 ayrı gemiye saldırdığı öğrenildi. Korsanların bir denizciyi yaraladığı ve bir başka gemiden ise motor yedek parçaları çaldığı belirtildi.

‘Mareşal Şapoşnikov’ fırkateyni, Kalibr füzesini başarıyla test etti

Rusya’nın Pasifik Filosu’nun modernize edilen ‘Mareşal Şapoşnikov’ isimli fırkateynin Japon Denizi’nde Kalibr seyir füzesini başarılı bir şekilde test ettiği bildirildi.

TCG Alemdar arama kurtarma gemisi, düşen uçağın enkazı için Foça'ya ulaştı

İzmir'in Foça ilçesinde düşen KT-1 tipi eğitim uçağının enkazını bulabilmek için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı TCG Alemdar adlı arama-kurtarma gemisi bölgeye ulaştı.

Rusya ve NATO, Norveç kıyılarında 'savaş provası' yaptı

Forbes dergisi, Norveç kıyılarının geçen hafta Rusya ve NATO'nun tatbiki askeri eylemlerine ev sahipliği yaptığını ve tarafların adet 'savaş provası' gerçekleştirdiğini yazdı.

Kerç Boğazı'nda mürettebatı zehirlenen April isimli gemi kıyıya çekilecek

Rusya'da Kerç Boğazı açıklarında 5 Türk mürettebatın zehirlenip bir denizcinin hayatını kaybettiği Panama bandıralı April isimli geminin kıyıya çekilmesi için anlaşma imzalandığı açıklandı.

'Christophe de Margerie' isimli Rus gemisi, tarihte ilk kez kışın Kuzey Buz Denizi'ni geçti

Rusya’dan Çin’e sıvılaştırılmış doğalgaz taşıyan bir gemi tarihte ilk kez kış mevsimi ortasında Kuzey Buz Denizi’nden geçmeyi başardı.

Zeytinburnu'nda karaya oturan gemiden yakıt sızmaya başladı

Zeytinburnu’nda sürüklenerek karaya oturan 108 metrelik Comoros bayraklı "STREAMLINE" isimli gemi, 27 gündür kurtarılmayı bekliyor. Geminin havadan drone ile çekilen görüntülerde yan taraflarından yakıt sızıntıları olduğu görüldü.

TCG Kemalreis, Katanya Limanı’nı ziyaret etti

Milli Savunma Bakanlığı, Dynamic Manta 2021 Tatbikatı’na katılan TCG Kemalreis fırkateyninin tatbikat öncesinde Katanya Limanı'nı ziyaret ettiğini açıkladı.

Zeytinburnu'nda karaya oturan geminin açık artırma ile satışı ve sökümü yapılacak

İstanbul Liman Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde Zeytinburnu'nda karaya oturan STREAMLINE isimli geminin açık artırma ile satışı ve sökümü yapılacağını duyurdu. İhalenin 5 Mart'ta açık arttırma usulü şeklinde olacağı belirtildi.

Japonya, Ogasawara adaları etrafına karakol gemisi konuşlandıracak

Japonya, Çin’in tehdit oluşturan faaliyetleri sebebiyle ülkenin en güneyindeki Ogasawara adalarına karakol gemisi konuşlandıracak.

Kanuni Sondaj Gemisi, Mart sonunda çalışmalara başlayacak

Karadeniz'deki doğalgaz rezervinin keşfi amacıyla sürdürülen çalışmalarda Türkali-2 kuyusundaki sondaj derinliği 2 bin 800 metreye ulaştı. Fatih Sondaj Gemisi'nin sondajını tamamladığı Sakarya Gaz Sahası'ndaki 10 kuyunun tamamlama ve test işlemleri Kanuni Sondaj Gemisi ile birlikte ikmal edilecek.

İran, el koyduğu Güney Kore petrol tankerinin mürettebatını serbest bıraktı

İran yönetimi, 4 Ocak'ta çevre kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle el koyduğu Güney Kore bandıralı Hankuk Chemi İSİMLİ petrol tankerinin mürettebatının serbest bırakıldığını açıkladı.

MSC Aries gemisi, Pasifik Okyanusu'nda 41 konteyner kaybetti

Los Angeles Long Beach'ten Çin Ningbo'ya seyreden Portekiz bayraklı 'MSC Aries' isimli konteyner gemisinin Pasifik Okyanusu'nda 41 konteyner kaybettiği açıklandı.

ABD, USS Nimitz uçak gemisini Ortadoğu'dan çekti

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, İran ile yaşanan gerilimlerden dolayı yaklaşık 9 aydır Ortadoğu'da bulunan ABD Donanması’na bağlı USS Nimitz Uçak gemisinin Hint-Pasifik Kuvvetleri’nin (INDO-PACOM) operasyon bölgesine sevk edildiğini açıkladı.

Oruç Reis sismik araştırma gemisi, Antalya açıklarına demir attı

Akdeniz'de arama çalışmalarına devam eden sismik araştırma gemisi Oruç Reis, Antalya açıklarında demirledi.

TCG GEDİZ fırkateyni, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 ile geçiş eğitimi gerçekleştirdi

Milli Savunma Bakanlığı, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 ile TCG GEDİZ fırkateyninin geçiş eğitimi gerçekleştirdiğini açıkladı.

Beykoz açıklarında karaya oturan Petra Star isimli gemi kurtarıldı

Beykoz Riva açıklarında dün akşam makine arızası ve şiddetli fırtına sebebiyle kıyıya sürüklenen Petra Star isimli kargo gemisi, yapılan çalışmalarla kurtarıldı.

MSC Grandiosa, Cenova hareketli seyahatlerine başladı

MSC Grandiosa, tatil dönemindeki kısa duraklamanın ardından Akdeniz’de planlandığı 7 gecelik düzenli yolculuklarına devam etmek üzere İtalya’nın Cenova limanından yola çıktı. Gemi, ülke içerisindeki hareketliliği kısıtlayan İtalyan kararnamesinin bir sonucu olarak yolculuklarını geçici olarak durdurmuştu.

MSC Cruises, 24 Ocak itibarıyla Akdeniz seyahatlerine devam edecek

Yılbaşı tatili sürecinde operasyonların zorunlu olarak askıya alınmasının ardından MSC Grandiosa, İtalya Cenova hareketli olarak 24 Ocak itibarıyla Batı Akdeniz'de planlanan haftalık seferlerine devam edecek.

Toplam 135 haber.