Gemi

Gemi Haberleri

Naval Yachts, Project Cavalli’yi baştan yaratıyor

2001 yılında inşa edilen yat Antalya’daki Naval Yachts'ta yenileniyor. Naval Yachts'in adeta yeniden inşa ettiği yatın boyu 37 metreden 43 metreye uzatıldı

Türkiye’nin ilk istihbarat gemisi TCG Ufuk, dünya basınında geniş yer buldu

Geçtiğimiz günlerde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterine giren Türkiye'nin ilk istihbarat gemisi TGC Ufuk, dünya basınında geniş yer buldu.

İzmit Körfezi'ni kirleten PORADA gemisine 1 milyon lira para cezası kesildi

Kocaeli'nin Derince ilçesindeki bir limanda demirli halde bulunan ve sızdırdığı hidrolik yağ ile İzmit Körfez’ini kirlettiği belirlenen Ukrayna bandıralı PORADA isimli gemiye 1 milyon 286 bin 440 TL ceza kesildi.

İstanbul’da vapur seferleri, yarın 2 saat yapılamayacak

İstanbul'da yarın yapılacak Boğaziçi Triatlon Yüzme Yarışı nedeniyle sabah Boğaz hattında vapur seferleri yapılmayacak.

Onlarca gemi, rüzgar nedeniyle Sinop Doğal Limanı’na demir attı

Batı Karadeniz'de saatteki hızı 60 kilometreye kadar çıkması beklenen kuvvetli rüzgar öncesi uluslararası yük taşımacılığı yapan gemiler, Sinop'un doğal limanına demirledi.

TÜBİTAK Marmara Araştırma Gemisi, Marmara'yı karış karış inceliyor

Türk mühendisleri, kirletilen denizlerin son halini, canlı yaşamını tehdit eden gerçekleri raporlarıyla ortaya koyuyor. TÜBİTAK Marmara Araştırma Gemisi ve personeli, her gün her metreden ayrı su örnekleri alıp, dipten çıkardıkları çamuru inceleyerek, su altındaki müsilajı kameralarla kaydediyor.

Nene Hatun Gemisi, Akdeniz'de petrol sızıntısı temizlik çalışmasına başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Suriye kıyılarından Hatay'a doğru gelen petrol sızıntısıyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Karaismailoğlu, Nene Hatun Acil Müdahale Gemisi'nin Samandağ bölgesinde temizlik çalışmalarına başladığını bildirdi.

Endonezya, Zodiac Star isimli petrol tankerine el koydu

Endonezya Donanması, geçerli izinlere sahip olmadan 4 bin tondan fazla petrol taşıdığının tespit edilmesinin ardından Endonezya'nın Riau Adaları açıklarında Panama bandıralı Zodiac Star isimli petrol tankerine el koyduğunu duyurdu.

Müze gemiler, 13 Eylül'e kadar ücretsiz gezilebilecek

Milli Savunma Bakanlığı, bakanlığa bağlı müzelerin ve müze gemilerin 13 Eylül'e kadar ücretsiz olarak hizmet vereceğini açıkladı.

Grigoriy Kuropyatnikov isimli gemi, Sarıyer'e demir attı

Ukrayna'dan gelen Grigoriy Kuropyatnikov isimli gemi dostluk ziyaretinde bulundu. Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı botları da eşlik ettiği gemi, Sarıyer'e demirledi.

İzmit Körfezi'ni kirleten gemiye 3 milyon 411 bin TL ceza kesildi

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bulunan Ford Limanı'nda demirli İtalyan bandıralı Grande Portogallo isimli geminin deposundan denize yakıt sızdı. Gemiye 3 milyon 411 bin lira ceza kesilirken Körfez’de ekipler temizlik çalışması başlattı.

Yavuz Sondaj Gemisi, kule söküm işlemleri için Haydarpaşa Limanı'na yanaştı

Denizlerdeki arama ve sondaj faaliyetlerinin artırılması amacıyla Karadeniz’e açılacak olan Yavuz Sondaj Gemisi, kule söküm işlemlerinin yapılması için Haydarpaşa Limanı'na yanaştı.

Rusya'nın ilk LNG ikmal gemisi, Baltık Denizi’nde operasyonlara başlıyor

Rusya'nın ilk sıvılaştırılmış doğalgaz ikmal gemisi Dmitry Mendeleev kısa süre önce teslim edildi. Dmitry Mendeleev olarak isimlendirilen ve Gazprom Neft tarafından işletilecek gemi, Finlandiya Körfezi ve Baltık'ta gemiden gemiye yakıt ikmali servisi sağlayacak.

Nene Hatun acil müdahale gemisi, Ören’e ulaştı

Türkiye'nin ilk acil müdahale gemisi Nene Hatun, orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Muğla-Ören'e ulaştı. Gemi, saatte 9 bin 600 metreküp su basabiliyor.

Nene Hatun Acil Durum Müdahale Gemisi, Milas'a gidiyor

Muğla'da devam eden yangınlara destek olmak için İstanbul'dan yola çıkan Nene Hatun Acil Durum Müdahale Gemisi, Çanakkale Boğazı'na ulaştı.

MSC Meraviglia, seferlerine başladı

MSC Meraviglia, Florida PortMiami’den hareket ederek konuklarını ağırlamak için denizlere dönen son MSC Cruises gemisi oldu.

Yunanistan, feribot seyahat kurallarını sıkılaştırıyor

Yunanistan Denizcilik Bakanlığı, adalar arası seyahat de dahil olmak üzere birçok ada ve anakara arasında feribotla seyahat eden yolcular için COVID karşıtı kuralları güncelledi.

Fatih Sondaj Gemisi, yeni tespit kuyusu Türkali-4’te sondaja başladı

Amasra-1 kuyusunda sondaj çalışmalarını tamamlayan Fatih Sondaj Gemisi, yeni tespit kuyusu Türkali-4’te sondaja başladı.

Ever Given gemisi, 4 ay sonra Rotterdam'a ulaştı

Süveyş Kanalı’nda karaya oturarak 6 gün boyunca deniz trafiğinin durmasına neden olan Ever Given isimli konteyner gemisi, 4 ayın ardından Hollanda'nın Rotterdam Limanı'na ulaştı.

Toplam 181 haber.