Gemi

TCG Bayraktar gemisinin içi ilk kez görüntülendi TCG Bayraktar gemisinin içi ilk kez görüntülendi
Göçmenlerin imdadına Türk sahipli Aral isimli gemi yetişti Göçmenlerin imdadına Türk sahipli Aral isimli gemi yetişti
Berge K2 gemisi üzerinde güneş panelleri test ediliyor Berge K2 gemisi üzerinde güneş panelleri test ediliyor
İngiltere, Asya Pasifik'e kalıcı olarak 2 adet savaş gemisi konuşlandıracak İngiltere, Asya Pasifik’e kalıcı olarak 2 adet savaş gemisi konuşlandıracak
TCG Alemdar personeli, bayramı görev başında karşıladı TCG Alemdar personeli, bayramı görev başında karşıladı
Müze gemi Deniz Büyücüsü, ziyaretçilerini bekliyor Müze gemi Deniz Büyücüsü, ziyaretçilerini bekliyor
Gemlik sahillerinde yine müsilaj görüldü Gemlik sahillerinde yine müsilaj görüldü
MSC Virtuosa'nın isimlendirme töreni, Dubai Mina Rashid'de gerçekleştirilecek MSC Virtuosa’nın isimlendirme töreni, Dubai Mina Rashid'de gerçekleştirilecek
ABD savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti ABD savaş gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan geçti
Cezayir'den yola çıkan LNG gemisi, Türkiye'ye ulaştı Cezayir'den yola çıkan LNG gemisi, Türkiye’ye ulaştı
Ever Given gemisi, Süveyş Kanalı'ndan ayrılıyor Ever Given gemisi, Süveyş Kanalı’ndan ayrılıyor
İtalya, Geo Barents gemisinin Augusta Limanı'ndan ayrılmasına izin vermedi İtalya, Geo Barents gemisinin Augusta Limanı'ndan ayrılmasına izin vermedi
'Viking Octantis' keşif gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçti 'Viking Octantis' keşif gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçti
Ertuğrul Gazi FSRU gemisine ilk sıvı doğalgaz nakli başladı Ertuğrul Gazi FSRU gemisine ilk sıvı doğalgaz nakli başladı
MSC Cruises, Akdeniz seferlerine Tunus'u da ekledi MSC Cruises, Akdeniz seferlerine Tunus’u da ekledi
MSC Cruises'ın yeni gemisi MSC Seascape için tören düzenlendi MSC Cruises'ın yeni gemisi MSC Seascape için tören düzenlendi
USS Gerald R. Ford uçak gemisi, 18 tonluk patlayıcı ile test edildi USS Gerald R. Ford uçak gemisi, 18 tonluk patlayıcı ile test edildi
Commander Tide isimli geminin satışı onaylandı Commander Tide isimli geminin satışı onaylandı
Celestyal Cruises ile düşlere yolculuk başladı Celestyal Cruises ile düşlere yolculuk başladı
Atlantik'teki İran gemileri, Suriye'ye yöneldi Atlantik’teki İran gemileri, Suriye’ye yöneldi
Gemi Haberleri

TCG Bayraktar gemisinin içi ilk kez görüntülendi

Mavi Vatan'ın savunucularından biri olan, 20 tank taşıyabilen, 4 LCVP çıkarma aracına sahip ve helikopter harekatı yapabilen, 2017'de yüzde 71 yerli sanayi desteğiyle üretilen TCG Bayraktar gemisinin içi ilk kez görüntülendi.

Göçmenlerin imdadına Türk sahipli Aral isimli gemi yetişti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Kaş'ın 161 mil güneybatısında, Kerpe Adası'nın yaklaşık 60 mil güneyinde, Girit açıklarında Türk sahipli Aral isimli geminin batan göçmen teknesinden 31 kişinin kurtarıldığını açıkladı.

Berge K2 gemisi üzerinde güneş panelleri test ediliyor

Berge K2 isimli gemide güneş enerjisi teknolojisinin denizcilik sektöründe uygulanmasını denemek için test çalışması başlatıldı.

İngiltere, Asya Pasifik’e kalıcı olarak 2 adet savaş gemisi konuşlandıracak

İngiltere, Japaonya ve ABD'nin Çin ile nüfuz mücadelesine girdiği Asya Pasifik'te kalıcı olarak 2 adet savaş gemisi konuşlandıracağını duyurdu.

TCG Alemdar personeli, bayramı görev başında karşıladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı arama kurtarma gemisi TCG Alemdar, 7 gün 24 saat görev başında. Askerler, gemide bayramlaştı, birlikte yemek yedi.

Müze gemi Deniz Büyücüsü, ziyaretçilerini bekliyor

Bodrum Belediyesi’ne bağlı Bodrum Deniz Müzesi’nde “Deniz Büyücüsü” müze gemi ve maket modeli sergilenmeye başlandı. Tüm aksamı ve içinde bulunan 200’e yakın eser ve objeyle orijinalliğini koruyan Deniz Büyücüsü, “Yaşayan Müze” ya da "Müze Gemi" tanımları ile Bodrum’da deniz tutkunlarını bekliyor.

Gemlik sahillerinde yine müsilaj görüldü

Bursa'nın Marmara denizine kıyısı olan Gemlik sahillerinde yine müsilaj görüldü.

MSC Virtuosa’nın isimlendirme töreni, Dubai Mina Rashid'de gerçekleştirilecek

MSC Cruises'in en yeni amiral gemisi MSC Virtuosa’nın isimlendirme töreni, dünyanın en popüler turistik destinasyonlarından Dubai Mina Rashid'de (Port Rashid) gerçekleştirilecek.

ABD savaş gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Çanakkale Boğazı'ndan geçen ABD Donanması'na ait 154 metrelik 'USS Ross' adlı savaş gemisi, Ege Denizi'ne doğru yol aldı.

Cezayir'den yola çıkan LNG gemisi, Türkiye’ye ulaştı

2 Temmuz'da Cezayir'in Arzew Limanı'ndan yola çıkan LNG gemisi "Lalla Fatma N'Soumer", Türkiye'ye ulaşarak Aliağa LNG Terminali'ne yanaştı.

Ever Given gemisi, Süveyş Kanalı’ndan ayrılıyor

Geçtiğimiz Mart ayında Süveyş Kanalı’nı kapatan ve Süveyş Kanalı İdaresi'nin (SCA) tazminat talebiyle el koyduğu Ever Given konteyner gemisi, 3 ayın ardından Mısır’dan ayrılıyor.

İtalya, Geo Barents gemisinin Augusta Limanı'ndan ayrılmasına izin vermedi

İtalya Sahil Güvenliği, Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) Örgütü'ne ait Norveç bandıralı arama-kurtarma gemisi "Geo Barents"in seyir için gerekli uygun şartları sağlamadığı gerekçesiyle limandan ayrılmasına izin vermedi.

'Viking Octantis' keşif gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçti

Kuzey Kutbu'nda görev yapacak olan 202 metre boyundaki 5 katlı 'Viking Octantis' keşif gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geniş güvenlik önlemleri altında geçti. Boğaz geçişini 3.5 saatte tamamlayan gemi, havadan da görüntülendi.

Ertuğrul Gazi FSRU gemisine ilk sıvı doğalgaz nakli başladı

Türkiye'nin yeni yüzer sıvı doğalgaz (LNG) depolama ve gazlaştırma gemisi (FSRU) Ertuğrul Gazi'ye LNG nakli başladı. Gemiden gemiye yapılan transferin 2 Temmuz Cuma günü tamamlanması planlanıyor.

MSC Cruises, Akdeniz seferlerine Tunus’u da ekledi

MSC Cruises, Tunus’un La Goulette Limanı’nı 2022 Akdeniz yaz seferlerine ekleyeceğini duyurdu. Şirkete ait MSC Opera gemisi, La Goulette Limanı’na 2022 Nisan-Ekim arasında toplamda 27 sefer yapacak.

MSC Cruises'ın yeni gemisi MSC Seascape için tören düzenlendi

MSC Cruises, düzenlenen bir tören ile yeni gemisinin adını MSC Seascape olarak açıklarken yeni geminin Kasım 2022'de hizmete gireceği bildirildi.

USS Gerald R. Ford uçak gemisi, 18 tonluk patlayıcı ile test edildi

ABD'de 13 milyar dolar değerindeki dünyanın en büyük uçak gemisinin yakınında gerçekleşen patlama dünyayı sarstı. USGS meydana gelen depremi kaydetti. Görüntüler dünya medyasında 'savaş' provası olarak tanımlandı.

Commander Tide isimli geminin satışı onaylandı

Sahil Güvenlik ve polisin 4 yıl önce uluslararası sularda düzenlediği operasyonda 1 ton uyuşturucu ele geçirdiği Commander Tide gemisinin Marmaris Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 8 Haziran’da yapılan satış ihalesi bakanlıkça onaylandı. Hurda olarak ihalesi yapılan gemi, 3 milyon 5 bin liraya Blade Denizcilik’e satıldı.

Celestyal Cruises ile düşlere yolculuk başladı

Celestyal Crystal, “Her Şey Dahil Yunan Adaları Seferleri” için denize açıldı. COVID sigortasının da dahil olduğu 7 gecelik “Her Şey Dahil” cruise turlarının rotasında Santorini, Mikonos, Milos, Rodos, Atina ve Girit var.

Toplam 158 haber.