Gemi İnşa

Mavi Vatan'ın yeni bekçilerinin 'Kural Geliştirme Faaliyetleri'ni Türk Loydu yapacak Mavi Vatan’ın yeni bekçilerinin ‘Kural Geliştirme Faaliyetleri’ni Türk Loydu yapacak
Hurda gemilerin geri dönüşümünden 157 milyon dolarlık gelir sağlandı Hurda gemilerin geri dönüşümünden 157 milyon dolarlık gelir sağlandı
Türkiye, özel amaçlı gemi inşasında dünya liderlerini tahtından etti Türkiye, özel amaçlı gemi inşasında dünya liderlerini tahtından etti
MSC Cruises'ın yeni gemisi MSC Euribia'nın inşasına başlandı MSC Cruises'ın yeni gemisi MSC Euribia'nın inşasına başlandı
Ertuğrul Gazi FSRU gemisi, hizmete alındı Ertuğrul Gazi FSRU gemisi, hizmete alındı
Silahlı İnsansız Deniz Aracı SİDA'nın seri üretimine başlanıyor Silahlı İnsansız Deniz Aracı SİDA'nın seri üretimine başlanıyor
Medlog Gemicilik, Türk bayraklı en büyük konteyner gemisi MED AYDIN'ı filosuna kattı Medlog Gemicilik, Türk bayraklı en büyük konteyner gemisi MED AYDIN’ı filosuna kattı
İstanbullular deniz taksinin rengine karar verdi İstanbullular deniz taksinin rengine karar verdi
Austal, VOLTA serisi elektrikli yüksek hızlı feribotu tanıttı Austal, VOLTA serisi elektrikli yüksek hızlı feribotu tanıttı
Sefine Tersanesi, GASØ HØVDING isimli canlı balık taşıma gemisini denize indirdi Sefine Tersanesi, GASØ HØVDING isimli canlı balık taşıma gemisini denize indirdi
Seltaş Tersanesi'nin yeni yüzer havuzunun inşası tamamlandı Seltaş Tersanesi’nin yeni yüzer havuzunun inşası tamamlandı
Med Marine, Efesan Port römorkörünü SAAM Towage'ye sattı Med Marine, Efesan Port römorkörünü SAAM Towage’ye sattı
Çin, akıllı balık üretim gemisinin inşasına başladı Çin, akıllı balık üretim gemisinin inşasına başladı
Rusya, 2020'nin en sıradışı araştırma gemisini suya indirdi Rusya, 2020'nin en sıradışı araştırma gemisini suya indirdi
İran, yaptırımlara rağmen yerli yeni inşa tankerini suya indirdi İran, yaptırımlara rağmen yerli yeni inşa tankerini suya indirdi
Milli gemilerin güvenliği 'Dalgıç Tespit Sonarı' ile artacak Milli gemilerin güvenliği ‘Dalgıç Tespit Sonarı’ ile artacak
Cemre Tersanesi, Norveç'e yeni LNG'li balıkçı gemisi inşa edecek Cemre Tersanesi, Norveç’e yeni LNG’li balıkçı gemisi inşa edecek
Şehir Hatları, filosunu kapsamlı yenilenmeden geçiriyor Şehir Hatları, filosunu kapsamlı yenilenmeden geçiriyor
Sirena Marine, Sirena 88'in ikinci gövdesini denize indirdi Sirena Marine, Sirena 88’in ikinci gövdesini denize indirdi
Tayvan, ilk yerli denizaltı üretimi projesini başlattı Tayvan, ilk yerli denizaltı üretimi projesini başlattı
Gemi İnşa Haberleri

Mavi Vatan’ın yeni bekçilerinin ‘Kural Geliştirme Faaliyetleri’ni Türk Loydu yapacak

Sefine Tersanesi ve Aselsan ana ortaklığında inşa edilecek Mavi Vatan'nın iki yeni insansız aracının Kural Geliştirme Faaliyetleri, Türk Loydu tarafından gerçekleştirilecek.

Hurda gemilerin geri dönüşümünden 157 milyon dolarlık gelir sağlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kontrolünde 2021'in ilk 6 ayında 60 hurda geminin geri dönüşümü ile ekonomiye 157 milyon dolar katkı sağlandı.

Türkiye, özel amaçlı gemi inşasında dünya liderlerini tahtından etti

Denizciler, artık ‘gemi 5.0’ı konuşuyor. Sektör otonom gemilerin inşasını değil, siber saldırılara karşı alınması gereken önlemleri, 'big data'yı ve bu gemilerle yapılacak ticarette yasal sorumluluğu kimin üstleneceğini tartışıyor. Sektörde, dijital yatırımlar artarken yerli yazılım gündeminde de yoğunluk var.

MSC Cruises'ın yeni gemisi MSC Euribia'nın inşasına başlandı

MSC Cruises, şirketin çevresel sürdürülebilirlik taahhüdünde bir adım daha atarak çevresel açıdan en gelişmiş gemi olan MSC Euribia'nın inşasına başladı. MSC Euribia, 2023'te hizmete girecek.

Ertuğrul Gazi FSRU gemisi, hizmete alındı

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde demirli olan Türkiye'nin yeni depolama ve gazlaştırma gemisi 'Ertuğrul Gazi', Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle hizmete alındı.

Silahlı İnsansız Deniz Aracı SİDA'nın seri üretimine başlanıyor

Savunma Sanayi Başkanı (SSB) İsmail Demir, mavi vatan savunmasında kritik rol üstlenecek yerli üretim Silahlı İnsansız Deniz Aracı'nın (SİDA) seri üretimine başlanacağını duyurdu.

Medlog Gemicilik, Türk bayraklı en büyük konteyner gemisi MED AYDIN’ı filosuna kattı

Mediterranean Shipping Company Türkiye (MSC), gemi işletmecisi olarak Şubat 2015’te kurduğu Medlog Gemicilik ve Ticaret A.Ş. filosuna 6. gemiyi katarak Türk Bayrağı çekti. Gemi 2.908 TEU taşıma kapasitesi ile Türk Bayraklı en büyük konteyner gemisi oldu.

İstanbullular deniz taksinin rengine karar verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu yaz hizmete girmesinin planlandığı deniz taksilerinin rengi için düzenlenen anketten ‘Boğaz’ isimli tasarımın seçildiğini duyurdu.

Austal, VOLTA serisi elektrikli yüksek hızlı feribotu tanıttı

Avustralyalı gemi inşa ve tasarım şirketi Austal, tamamen elektrikle çalışan 46 metrelik katamaran ile VOLTA serisi elektrikle çalışan yüksek hızlı feribotunu tanıttı.

Sefine Tersanesi, GASØ HØVDING isimli canlı balık taşıma gemisini denize indirdi

Sefine Tersanesi'nin Frøy için inşa ettiği GASØ HØVDING isimli canlı balık taşıma gemisi denize indirildi.

Seltaş Tersanesi’nin yeni yüzer havuzunun inşası tamamlandı

Altınova’da bulunan Seltaş Tersanesi tarafından inşa edilen yüzer havuzun inşası tamamlandı. Çelik-beton birleşimi ile hibrid olarak inşa edilen yüzer havuz bu yöntemle Türkiye’de inşa edilen ilk havuz oldu ve Rina tarafından belgelendirildi.

Med Marine, Efesan Port römorkörünü SAAM Towage’ye sattı

Med Marine, Şili merkezli SAAM Towage’ye MED-A2575 sınıfı altıncı römorkörü teslim etti. Bölgeye gidecek yedinci römorkör için hazırlık yapılıyor.

Çin, akıllı balık üretim gemisinin inşasına başladı

Çin'in Qingdao kentinde akıllı balık üretim gemisi inşasına başlandığı bildirildi. Qingdao Conson Development Group için inşa edilecek olan geminin Mart 2022'de teslim edilmesi planlanıyor.

Rusya, 2020'nin en sıradışı araştırma gemisini suya indirdi

Severnyy Polyus (Kuzey Kutbu) isimli araştırma gemisi, Rusya’nın Admiralty Tersanesi’nde denize indirildi. Gemisinin alışılmadık görüntüsü alay konusu oldu.

İran, yaptırımlara rağmen yerli yeni inşa tankerini suya indirdi

İran, yurt içi gemi inşa çalışmalarına yeniden başladığını bildirdikten iki yıl sonra uluslararası yaptırımlara rağmen ikinci ham petrol tankerini suya indirdiğini açıkladı.

Milli gemilerin güvenliği ‘Dalgıç Tespit Sonarı’ ile artacak

Kıyılardaki stratejik tesis ve askeri üslerin güvenliği için kullanılmaya başlanan Dalgıç Tespit Sonarı, yeni versiyonuyla açıklardaki askeri gemiler ve sondaj gemilerinin güvenliğini üst seviyeye çıkaracak.

Cemre Tersanesi, Norveç’e yeni LNG’li balıkçı gemisi inşa edecek

Cemre Tersanesi tarafından inşa edilecek Selvåg Senior isimli LNG’li balıkçı gemisi yine aynı tersane imzalı dünyanın üçüncü LNG'li balıkçı gemisi olacak.

Şehir Hatları, filosunu kapsamlı yenilenmeden geçiriyor

İBB Şehir Hatları Genel Müdürlüğü, bünyesinde bulunan vapurları kapsamlı yenilenmeden geçiriyor. 15 ayda, 24 vapur havuzlanarak bakıma alındı. Paşabahçe ve İsmail Hakkı Durusu vapurlarının yeniden yolcularıyla buluşması için restorasyon ve tamir süreçleri de başlatıldı.

Sirena Marine, Sirena 88’in ikinci gövdesini denize indirdi

Sirena Marine, sınıfının en geniş teknesi olan Sirena 88’in ikinci gövdesini suya indirdi. Tasarımı, dünyaca ünlü tasarımcılar German Frers ve Cor D. Rover’ın imzasını taşıyan Sirena 88’in ikinci gövdesi, Aralık ayında Amerika’ya doğru yola çıkacak.

Toplam 77 haber.