Gemi İnşa

Tayvan, ilk yerli denizaltı üretimi projesini başlattı Tayvan, ilk yerli denizaltı üretimi projesini başlattı
HAVELSAN, Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi üretimlerini tamamladı HAVELSAN, Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi üretimlerini tamamladı
Çin'in gemi üretimi Ocak-Ekim döneminde yüzde 3,6 düştü Çin’in gemi üretimi Ocak-Ekim döneminde yüzde 3,6 düştü
Suudi Arabistan Donanması'nın yeni korveti Al Diriyah, suya indirildi Suudi Arabistan Donanması’nın yeni korveti Al Diriyah, suya indirildi
Özata Tersanesi, Vikanoy isimli balıkçı gemisini denize indirdi Özata Tersanesi, Vikanoy isimli balıkçı gemisini denize indirdi
Pakistan, PNS Tabuk isimli yeni korvetini teslim aldı Pakistan, PNS Tabuk isimli yeni korvetini teslim aldı
Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi, AB listesinde yerini aldı Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi, AB listesinde yerini aldı
Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, Aralık ayında denize indirilecek Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, Aralık ayında denize indirilecek
Sirena Marine, Sirena 88'in ikinci gövdesini suya indirdi Sirena Marine, Sirena 88’in ikinci gövdesini suya indirdi
Sanmar'ın inşa ettiği Sönke römorkörü Almanya'da göreve başladı Sanmar’ın inşa ettiği Sönke römorkörü Almanya’da göreve başladı
Sirena Marine, pandemide de hız kesmedi Sirena Marine, pandemide de hız kesmedi
Ada Tersanesi'nin Norveçli Norled için inşa ettiği Hıdle feribotu suya indirildi Ada Tersanesi’nin Norveçli Norled için inşa ettiği Hıdle feribotu suya indirildi
Rusya dünyanın en güçlü 3 buzkıran gemisini inşa edecek Rusya dünyanın en güçlü 3 buzkıran gemisini inşa edecek
Yunanistan sismik araştırma gemisi inşa etmek için harekete geçti Yunanistan sismik araştırma gemisi inşa etmek için harekete geçti
Yerli SİDA, 'Mavi Vatan'da yeni bir dönem başlatacak Yerli SİDA, ‘Mavi Vatan’da yeni bir dönem başlatacak
Avrupa Birliği'nin yeni nesil korvet projesi ivme kazanıyor Avrupa Birliği'nin yeni nesil korvet projesi ivme kazanıyor
KSS Line, 15 adet gemisini akıllı gemi ve uydu iletişim paketi ile donatıyor KSS Line, 15 adet gemisini akıllı gemi ve uydu iletişim paketi ile donatıyor
İtalyan Fincantieri, Hint Donanması için iş birliği anlaşması imzaladı İtalyan Fincantieri, Hint Donanması için iş birliği anlaşması imzaladı
Ukrayna, Türkiye ile yeni korvet inşasını görüşüyor Ukrayna, Türkiye ile yeni korvet inşasını görüşüyor
Pakistan'ın üçüncü MİLGEM korveti törenle kızağa konulacak Pakistan'ın üçüncü MİLGEM korveti törenle kızağa konulacak
Gemi İnşa Haberleri

Tayvan, ilk yerli denizaltı üretimi projesini başlattı

Güney Çin Denizi’ndeki gerilim bölgede Çin'i çevrelemek isteyen ABD'nin gelmesiyle daha da arttı. Çin'in hızla modernleşen ordusuna karşı askeri gücünü artırmaya çalışan Tayvan'da uzun süredir tartışılan denizaltı üretimi projesini resmen başlattı.

HAVELSAN, Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi üretimlerini tamamladı

HAVELSAN, Yeni Tip Denizaltı Projesindeki 6 denizaltı için, Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi (DBDS) üretimlerini tamamladı. Pandemi döneminde de üretime yoğun tempoda devam eden HAVELSAN, 6. ve son denizaltıya ait DBDS’nin fabrika kabul testlerini de başarıyla gerçekleştirildi.

Çin’in gemi üretimi Ocak-Ekim döneminde yüzde 3,6 düştü

Çin Ulusal Gemi İnşa Endüstrisi Birliği (CANSI) tarafından açıklanan verilere göre, bu yılın Ocak-Ekim döneminde Çin'in toplam gemi üretimi yıllık yüzde 3,6 düşüşle 30,50 milyon dwt oldu.

Suudi Arabistan Donanması’nın yeni korveti Al Diriyah, suya indirildi

İspanyol gemi inşacısı Navantia tarafından Suudi Kraliyet Deniz Kuvvetleri (RSNF) için inşa edilen “Al Diriyah” isimli korvet denize indirildi.

Özata Tersanesi, Vikanoy isimli balıkçı gemisini denize indirdi

Özata Tersanesi’nin Norveçli Havbor için inşa ettiği Vikanoy isimli balıkçı gemisinin denize indirilme töreni gerçekleştirildi. Geminin 2021 yılının ilk çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor.

Pakistan, PNS Tabuk isimli yeni korvetini teslim aldı

Pakistan’nın PNS Tabuk (Damen OPV 1900) isimli yeni korvetini teslim aldığı öğrenildi.

Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi, AB listesinde yerini aldı

Şimşekler Gemi Söküm Tersanesi, Avrupa Birliği Regülasyonu uyumlu gemi söküm tesisleri listesine girdi. Tersanenin yönetim kurulu başkanı ve Dünya Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Yönetim Kurulu üyesi Orbay Şimşek, sürecin sektöre yansımaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, Aralık ayında denize indirilecek

İnsansız Deniz Araçları (İDA) alanında, Türkiye'nin ilk insansız muharip deniz aracı çözümünü hayata geçirdi.

Sirena Marine, Sirena 88’in ikinci gövdesini suya indirdi

Sirena Marine, mükemmeliyetçi üretim kalitesini gözler önüne serdiği ve sınıfının en geniş teknesi olan Sirena 88’in ikinci gövdesini suya indirdi. Tasarımı, dünyaca ünlü tasarımcılar German Frers ve Cor D. Rover'ın imzasını taşıyan Sirena 88’in ikinci gövdesi, Aralık ayında Amerika’ya doğru yola çıkacak.

Sanmar’ın inşa ettiği Sönke römorkörü Almanya’da göreve başladı

Alman römorkör operatörü Hans Schramm & Sohn Schleppschifffahr, Brunsbüttel Limanı’ndaki faaliyetleri için bir kez daha Sanmar’ı seçti. Sönke adı verilen Deliçay VII serisi römorkörün, geçtiğimiz günlerde Brunsbüttel Limanı’nda göreve başladığı öğrenildi.

Sirena Marine, pandemide de hız kesmedi

Dünyanın dört yanına yat satan Türk markası Sirena, 800 kişinin çalıştığı Orhangazi’de 150 bin metrekare alandaki tesisinde üretime devam ediyor.

Ada Tersanesi’nin Norveçli Norled için inşa ettiği Hıdle feribotu suya indirildi

Tuzla merkezli Ada Tersanesi, Norveç feribot işletmecisi Norled tarafından sipariş edilen Hıdle adlı arabalı feribot için denize indirme töreni düzenledi. Feribot, düzenlenen törenle suya indirildi.

Rusya dünyanın en güçlü 3 buzkıran gemisini inşa edecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Arktik bölgedeki keşif çalışmaları için ‘Lider’ adlı dünyanın en güçlü buzkıran projesinden 3 aracın inşa edilmesi talimatını verdi.

Yunanistan sismik araştırma gemisi inşa etmek için harekete geçti

Doğu Akdeniz'deki gerilimi tırmandıran Yunanistan, sismik araştırma gemisi inşa etmek için harekete geçti.

Yerli SİDA, ‘Mavi Vatan’da yeni bir dönem başlatacak

Ares Tersanesi ve Meteksan Savunma, Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracını (SİDA) geliştirdi. Aracın 2021'in ilk çeyreğinde göreve hazır olması hedefleniyor.

Avrupa Birliği'nin yeni nesil korvet projesi ivme kazanıyor

Yeni nesil karakol korvet programı "European Patrol Corvette (EPC)" ivme kazanıyor. Programa Portekiz'in de katılması ile birlikte katılımcı ülke sayısı 5'e yükseldi.

KSS Line, 15 adet gemisini akıllı gemi ve uydu iletişim paketi ile donatıyor

Güney Kore merkezli KSS Line, Inmarsat tarafından desteklenecek olan Hyundai Global Services’ın (HGS) akıllı dijital gemi iletişim çözümleriyle 15 adet gemisi için anlaşma imzaladı.

İtalyan Fincantieri, Hint Donanması için iş birliği anlaşması imzaladı

İtalyan gemi inşa grubu Fincantieri, Hindistan'ın savunma filosunun modernize edilmesi amacıyla yapılacak çalışmalar için Hindistan'ın önde gelen gemi inşacısı Cochin Shipyard ile anlaşma yaptı.

Ukrayna, Türkiye ile yeni korvet inşasını görüşüyor

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Sanayiler Bakanı Oleg Uruskiy tarafından yapılan açıklamaya göre, Ukrayne ile Türkiye’nin yeni korvet inşasının görüşüldüğü belirtildi. Uruskiy, “Ana korvet Türkiye’de yapılabilir, seride bulunan diğer gemiler ise Ukrayna’daki tersanelerde üretilecek” dedi.

Toplam 58 haber.