Diğer

Diğer Haberleri

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, seyir süresiyle 20 yılın rekorunu kırdı

Gerek ‘Mavi Vatan'daki gerekse diğer milli, uluslararası ve NATO görevlerini aynı anda yerine getiren Deniz Kuvvetleri, geçen sene 199 bin 910 saat seyir süresine ulaşarak 20 yılın rekorunu kırdı.

Meltem-3 Projesi'nde ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı hizmete başladı

Mavi Vatan'da keşif, gözetleme ve denizaltı savunma harbi görevlerini havadan yapmak üzere başlatılan Meltem-3 Projesi'nin TCB 751 kuyruk numaralı ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı Kocaeli'deki Deniz Hava Komutanlığı’nda düzenlenen törenle hizmete başladı.

Kabatepe-Gökçeada hattında tüm feribot seferler iptal edildi

Kuzey Ege'de etkili olması beklenen fırtına sebebiyle Kabatepe-Gökçeada hattında yapılması planlanan tüm feribot seferler iptal edildi.

MSC’nin aile mensubu olmayan ilk CEO’su Soren Toft oldu

Eski MAERSK COO’su Soren Toft, MSC’nin aile mensubu olmayan ilk CEO’su oldu. MSC Yönetim Kurulu Başkanı Diego Aponte, Toft'un MAERSK'teki 25 yıllık tecrübesinin ve konteyner nakliye tedarik zinciri konusundaki anlayışının, MSC'yi son elli yılda böylesine başarılı kılan strateji üzerine inşa edeceğini söyledi.

Sarıyer açıklarında yük gemisindeki mürettebat intihar etti

Sarıyer Kilyos açıklarında bir yük gemisindeki mürettebattan biri odasında kendini asarak intihar etti. Mürettebatı şoke eden olay sonrası gemiye çıkan Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin incelemelerinin ardından şahsın cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

MSC Cruises, Nisan 2021'de Japonya'da faaliyetlerine başlıyor

MSC Cruises, sağlık ve güvenlik protokolü için Japon denizcilik sınıflandırma kurumu ClassNK'dan uygunluk sertifikası alan ilk uluslararası hat oldu.

Deniz Eraydın: Türk limanlarında yılda 6 milyon ton yakıt satılabilir

Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği (GYİD) ve CYE Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Eraydın, denizcilik sektörünü ve yakıt ikmalleri konusundaki gelişmeleri değerlendirdi.

Endonezya’da iki konteyner gemisi çatıştı

Tina 1 isimli konteyner gemisinin Endonezya açıklarında karaya oturmuş halde bulunan Shahraz isimli konteyner gemisiyle çatıştığı öğrenildi.

Gökçeada’ya bazı feribot seferleri iptal edildi

Çanakkale’de elverişsiz hava şartları sebebiyle Gökçeada'ya yarın yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.

Siyasi gerginliğin faturası Türk armatörlere kesildi

Libya’ya insani yardım taşıyan Türk gemisi Roseline A’nın Alman fırkateyni tarafından durdurularak aranması Türkiye ile Avrupa arasındaki siyasal gerginliğin yansıması olarak değerlendirildi.

CMA CGM, konteyner gemileri için LNG ikmaline başladı

CMA CGM Group, LNG ile çalışan konteyner gemisi filosunu tanıtmaya hazırlanan bir nakliye devi olarak Rotterdam'daki ilk LNG yakıt ikmal operasyonunu tamamladı.

BUDO'nun bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi

BUDO, olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı deniz otobüsü seferlerini iptal ettiğini duyurdu.

MSC Cruises, seyahatleri geçici olarak durdurma süresini uzattı

MSC Cruises, ABD merkezli seyahat operasyonlarının geçici olarak durdurulma süresini 31 aralık 2020 tarihine kadar uzattı.

Türk Loydu 2020 PSC Yıllık Raporu yayınlandı

Denizcilik taşımacılığının bileşeni olan gemilerin Liman Devleti Denetimlerindeki başarı oranını arttırmak ve denetim bilincini oluşturmak amacıyla Türk Loydu tarafından hazırlanan 2020 PSC Yıllık Raporu yayınlandı.

'Geo Searcher’ isimli gemi, Atlantik Okyanusu’nda battı

Güney Atlantik Okyanusu’nda araştırma yapan ‘Geo Searcher’ isimli gemisinin Gough Adası’nda kayaya çarparak battığı öğrenildi. Gemide bulunan 47'si Güney Afrikalı olmak üzere toplam 62 mürettebatın kurtarıldığı bildirildi.

İDO, Bozburun açıklarında hayat kurtardı

İDO’nun Güzelyalı- Büyükçekmece seferini yapmakta olan deniz otobüsü, Bozburun açıklarında denize düşerek turuncu renkli kanosuna sarılmış vaziyette bulunan ve elindeki tişörtünü sallayarak yardım isteyen bir vatandaşın hayatını kurtardı.

Başmühendis Musa Baş, mürettebat değişimi sırasında hayatını kaybetti

Monrovia'da ‘Bakü’ ve ‘Servet Ana’ isimli gemilerin mürettebat değişimi sırasında alabora olan teknede başmühendis Musa Baş’ın boğularak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Karasu’da balıkçı teknesi alabora oldu

Karasu'da heyecanlı anlar yaşandı. Bir balıkçı teknesi Karasu açıklarında battı. Sahil Güvenlik ve başka tekneler batan tekneyi ve personelini kurtardı.

‘X-Press Godavari’ isimli konteyner gemisinde yangın çıktı

Hindistan’da Sandheads açıklarında ‘X-Press Godavari’ isimli konteyner gemisinde yangın çıktığı bildirildi. 15 mürettebatın olduğu bildirilen gemideki yangının Hindistan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından söndürüldüğü öğrenildi.

Toplam 23 haber.