Deniz Sporları

Deniz Sporları Haberleri

Yavuz Dinar, İstanbul Yelken Kulübü’nün yeni başkanı oldu

70 yıllık tarihi boyunca çok sayıda sporcu yetiştiren İstanbul Yelken Kulübü’nün Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Oylama sonucu seçilen Yavuz Dinar ve yönetimi, 2022-2024 yılları arasında görev yapacak.

Optimist Trofesi Yelken Yarışları sona erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen Optimist Trofesi Yelken Yarışları’nda final heyecanı yaşandı. Başiskele sahilinde denize meydan okuyarak dereceye giren 19 yelkenciye ödülleri verildi.

Arkas Aegean Link Regatta’nın 2021 Şampiyonu Comet A oldu

Düzenlendiği her yıl yat yarışı dünyasında büyük bir heyecana sahne olan, EAYK, Çeşme Marina ve Arkas iş birliğinde düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta gerçekleşti. IRC ve Destek sınıflarında 44 teknenin katıldığı yarışın overall birincisi Comet A teknesi ile Arkas Mat Sailing Team, ikincisi Corendon Cheese, üçüncüsü ise Lemon oldu.

Çanakkale Boğazı’ndaki batıklara dalış turizmi gelişiyor

Çanakkale Boğazı’nda batık gemilere dalış aktivitesi başladı. Önümüzdeki günlerde dalış turizminin önemli merkezlerinden biri haline gelmesi beklenen Çanakkale Boğazı’ndaki tarihi batıklar, su altı ekosistemine faydasının yanı sıra dalış severlerin de cazibe merkezi haline gelecek.

Dalgıçlar, müsilajdan arındırılan denizde çay keyfi yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın "Marmara Denizi Eylem Planı" kapsamında Tuzla Belediyesi’nin de destekleri ile müsilajdan arındırılan Tuzla sahilinde dalgıçlar çay keyfi yaptı. Tuzla Belediyesi Dalgıçlık Kulübü üyeleri, denizin tadını doyasıya çıkardı.

Arkas Aegean Link Regatta heyecanı Çeşme’de başlıyor

Türkiye’deki yat yarışlarına büyük bir dinamizim kazandıran Arkas Aegean Link Regatta, bu yıl 17-19 Eylül tarihleri arasında yapılacak. EAYK, Çeşme Marina ve Arkas iş birliğinde düzenlenen yarışlar IRC ve Destek sınıflarında gerçekleştirilecek. 43 teknenin katılacağı yarış, Çeşme parkurunda yelken sporcularının kıyasıya mücadelesine sahne olacak.

Milli sporcu Şahika Ercümen, 2 altın madalya birden kazandı

Antalya'nın Kaş ilçesinde yapılan Serbest Dalış Sualtı Türkiye Şampiyonası'nda milli sporcu Şahika Ercümen, 2 dalda Türkiye şampiyonu olarak 2 altın madalya birden kazandı.

6. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası şampiyonu Eker takımı oldu

6. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası, Fenerbahçe-Caddebostan-Adalar parkurunda gerçekleştirildi. Kıran kırana bir mücadeleye sahne olan yarışta bu yıl birincilik kupasının sahibi Eker takımı olurken ikinci Pfizer ve üçüncü ise Burgan Bank takımı oldu.

TSSF Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası başladı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası, kadın ve erkeklerde toplam 32 takımın katılımıyla Gebze’de başladı.

Emre Seven, deniz kirliliğine dikkat çekmek için Mersin'den Kıbrıs'a yüzecek

Deniz kirliliğine dikkat çekilmesi amacıyla sporcu Emre Seven’in 18-22 Eylül tarihleri arasında yapacağı Mersin-Kıbrıs arası solo yüzme denemesine ilişkin Avcılar'da basın toplantısı düzenlendi.

2021 ORC Sportsboat Avrupa Şampiyonası’nın kazananları belli oldu

Bu sene Türkiye'nin ev sahipliğinde ilk kez düzenlenen 2021 ORC Sportsboat Avrupa Şampiyonası, dünyanın dört bir yanından yelken tutkunlarını İstanbul'da buluşturdu.

Ordu Su Altı Arama Kurtarma ekipleri, tatbikat gerçekleştirdi

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Arama Kurtarma Amirliği’ne bağlı Su Altı Arama Kurtarma ekipleri deniz, göl ve akarsularda yaşanması muhtemel boğulma ve kaybolma olaylarına karşı 7 gün 24 saat görev yapıyor.

Antalya'da kadınlar, denizde su jimnastiği ile forma giriyor

Antalya’da yaşları 25 ile 70 arasında değişen kadınlar, su jimnastiği ile form tutuyor. Falezler altındaki İnciraltı Plajı’na yaklaşık 80 basamakla inen kadınlar, jimnastikle spor ve eğlenceyi bir arada yaşıyor.

Nevra Eker Güryel, J/70 Dünya Şampiyonası tarihinin ilk Türk kadın dümencisi oldu

Katıldığı uluslararası yarışlarda elde ettiği derecelerle Türk yelkenciliğini gururlandıran ve genç yelkencilerimiz için yeni ufuklar açan Eker Yelken Takımı, J/70 Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden tek takım oldu.

Türkiye Yelken Federasyonu ile Arkas, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için iş birliği anlaşması imzaladı

Başarı ile tamamlanan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ardından 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na odaklanan Türkiye Yelken Federasyonu, lojistik sponsorluğunu üstlenen Arkas ile daha güçlü bir şekilde 2024 Paris Olimpiyat Oyunları hazırlıklarına başladı.

Sinoplu kürekçiler, Sapanca'dan dereceyle döndü

Sakarya'da yapılan Deniz Küreği Türkiye Kupası yarışlarına katılan Sinop Gençlik Spor Kulübü sporcuları başarılarını aldıkları derecelerle taçlandırdı.

HDI Loryma Cup Yelkenli Yat Yarışları, Marmaris'te başladı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen HDI Loryma Cup Yelkenli Yat Yarışları başladı.

TAYK-Eker Olympos Regatta 2021’de kupayı ORIENT EXPRESS VI kazandı

TAYK – Eker Olympos Regatta’da 2021 yılının birincisi, Orient Express VI takımı oldu. Moda’da verilen ilk startın ardından 3 gün boyunca çok başarılı performans gösteren Orient Express VI, son etap performansıyla da Mehmet Erdoğdu tarafından tasarlanan şampiyonluk kupasını 2021 yılı için elde etmeye hak kazandı.

Sakarya'da düzenlenen Deniz Küreği Türkiye Kupası sona erdi

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Sakarya'da düzenlenen Deniz Küreği Türkiye Kupası Yarışları sona erdi. Müsabakaların sonunda dereceye giren takımlara ödülleri verildi.

Toplam 84 haber.