Deniz Sporları

Bodrum'da bot ve yat kullanma yaşı 7'ye indi Bodrum’da bot ve yat kullanma yaşı 7’ye indi
Saros'un akvaryumu dalış turizminin ilgi odağı oldu Saros'un akvaryumu dalış turizminin ilgi odağı oldu
Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Kaş Liman Ağzı Koyu'nda dalış yaptı Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Kaş Liman Ağzı Koyu'nda dalış yaptı
Yelkende Dünya Gençler Şampiyonası sona erdi Yelkende Dünya Gençler Şampiyonası sona erdi
Milli yüzücü Hasan Emre Musluoğlu, boğulmamak için taktik verdi Milli yüzücü Hasan Emre Musluoğlu, boğulmamak için taktik verdi
Kuşadası Körfezi'ndeki batık uçağa turistler yoğun ilgi gösteriyor Kuşadası Körfezi'ndeki batık uçağa turistler yoğun ilgi gösteriyor
Akdeniz'de kulaçlar KKTC için atılacak Akdeniz’de kulaçlar KKTC için atılacak
Deniz salyası istilası, dalgıçları Karadeniz'e yönlendirdi Deniz salyası istilası, dalgıçları Karadeniz’e yönlendirdi
Milli yüzücüler, Tokyo'da mücadele edecekler Milli yüzücüler, Tokyo’da mücadele edecekler
Edebiyat Öğretmeni Birgül Erken, Bahamalar'da Türkiye rekoru kırdı Edebiyat Öğretmeni Birgül Erken, Bahamalar’da Türkiye rekoru kırdı
Mehmet Hilmi Güler: Karadeniz, renkli bir deniz olacak Mehmet Hilmi Güler: Karadeniz, renkli bir deniz olacak
Milli sporcu Şahika Ercümen, Türkiye rekoru kırdı Milli sporcu Şahika Ercümen, Türkiye rekoru kırdı
Samsun'da cankurtaranlar, kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi Samsun’da cankurtaranlar, kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi
Ordu'da cankurtaranlar görevlerine başladı Ordu’da cankurtaranlar görevlerine başladı
Şişecam Çayırova Spor Kulübü'nün deniz küreği tekneleri denize indirildi Şişecam Çayırova Spor Kulübü’nün deniz küreği tekneleri denize indirildi
Kocaeli, 'Yelken Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak Kocaeli, ‘Yelken Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak
Yelken sporcusu Tolga Pamir, İskenderun'a ulaştı Yelken sporcusu Tolga Pamir, İskenderun'a ulaştı
Haliç Kürek Yarışları gerçekleştirildi Haliç Kürek Yarışları gerçekleştirildi
BAU Bosphorus Sailing Cup 2021 başladı BAU Bosphorus Sailing Cup 2021 başladı
Haliç, kürek yarışlarına ev sahipliği yapacak Haliç, kürek yarışlarına ev sahipliği yapacak
Deniz Sporları Haberleri

Bodrum’da bot ve yat kullanma yaşı 7’ye indi

Bodrum'da normalleşme sürecinin ardından cennet koylar yüzlerce motoryat ve tekne ile doldu. Küçük yaştaki çocukların süratli zodiak bot ve yat kullandıklarını görenler şok oldu. Sosyetenin tatil beldesi Türkbükü’nde ise küçük çocukların yüzlerce tekne arasında 40-50 mil hızla tekne ve bot kullanmaları kameralara yansıdı.

Saros'un akvaryumu dalış turizminin ilgi odağı oldu

İbrice Limanı açıklarında Çanakkale Savaşları'nın canlandırıldığı yapay resifler ve bir mil açıkta batırılan Airbus A330 tipi yolcu uçağı, dalış tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Kaş Liman Ağzı Koyu'nda dalış yaptı

Kaş Liman Ağzı Koyu'nda dalış yapan Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, "Atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere berrak bir deniz ve temiz bir Türkiye bırakmak için 'Sıfır Atık' prensibi ile derinliklerimize sahip çıkalım" sözleri ile vatandaşları uyardı.

Yelkende Dünya Gençler Şampiyonası sona erdi

İtalya'da düzenlenen 470 Dünya Gençler Şampiyonası sona erdi. Organizasyonda 16 ülkeden 42 ekip mücadele etti.

Milli yüzücü Hasan Emre Musluoğlu, boğulmamak için taktik verdi

Milli yüzücü Hasan Emre Musluoğlu boğulma vakalarıyla karşı karşıya kalmamak için nerede nasıl yüzülmesine ilişkin taktikler verdi.

Kuşadası Körfezi'ndeki batık uçağa turistler yoğun ilgi gösteriyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Sualtı sporları Federasyonu'nun katkısıyla 2013 yılında Kuşadası Körfezi'nde batırılan dev Airbus A300 kargo uçağı turistler tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Akdeniz’de kulaçlar KKTC için atılacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 47. yıl dönümü nedeniyle 8 yüzücü, Mersin’den Girne’ye kadar yüzecek. Yüzücüler bayrağı Türk Ordusu’nun 20 Temmuz 1974’de çıkarma yaptığı Girne’deki plajda KKTC yetkililerine teslim edecek.

Deniz salyası istilası, dalgıçları Karadeniz’e yönlendirdi

Marmara Denizi’ni aylardır esir alan deniz salyası, dalış tutkunlarının kabusu oldu. Dalış eğitimleri için Marmara Denizi'ni kullanan dalgıçlar, deniz salyası istilası sebebiyle rotalarını Karadeniz'e çevirdi.

Milli yüzücüler, Tokyo’da mücadele edecekler

Türk yüzmesinin yıldızları, dünyanın en önemli spor organizasyonu olan Olimpiyatlar’da sahne almaya hazırlanıyor. Tokyo’da gerçekleştirilecek 32’nci Yaz Olimpiyat Oyunlarında 5’i kadın 6’sı erkek toplam 11 milli yüzücü Türkiye’yi temsil edecek.

Edebiyat Öğretmeni Birgül Erken, Bahamalar’da Türkiye rekoru kırdı

Çanakkale Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yapan Birgül Erken, Bahamalar’da düzenlenen Vertical Blue Serbest Dalış Dünya Kupası’nda 3 dakika 22 saniye sualtında kalarak tek nefesle 77 metre derinliğe daldı ve Türkiye rekoru kırdı.

Mehmet Hilmi Güler: Karadeniz, renkli bir deniz olacak

Kano ve yelken sporunun gün geçtikçe güçlendiği Ordu'da Karadeniz sahilleri her gün renkli görüntülere sahne oluyor.

Milli sporcu Şahika Ercümen, Türkiye rekoru kırdı

Dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Bahamalar’da 3 dakika 7 saniyede 77 metreye dalarak 21 ülkeden 46 sporcunun yarıştığı Vertical Blue Serbest Dalış Dünya Kupası’nda Türkiye rekoru kırdı.

Samsun’da cankurtaranlar, kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı cankurtaranlarının yaptığı kurtarma tatbikatı, aksiyon dolu görüntüler ortaya çıkardı.

Ordu’da cankurtaranlar görevlerine başladı

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) yaz sezonu boyunca denizlerde boğulma tehlikesi geçiren vatandaşlara müdahale etmek için görev başında. 68 personelin görev aldığı plajlarda, 5 jet ski ve bir zodyak bot da çalışmalarda kullanılıyor.

Şişecam Çayırova Spor Kulübü’nün deniz küreği tekneleri denize indirildi

Şişecam Çayırova Spor Kulübü, ilk deniz küreği teknelerini Şişecam yöneticilerinin de katıldığı bir törenle denize indirdi.

Kocaeli, ‘Yelken Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak

Farklı şehir ve kulüplerden 50’den fazla sporcunun mücadele edeceği Milli Birlik ve Demokrasi Günü Kupası Yelken Yarışları, 14-15 Temmuz tarihlerinde Kocaeli’de düzenlenecek.

Yelken sporcusu Tolga Pamir, İskenderun'a ulaştı

Yelken Federasyonu'nun organizasyonuyla Türkiye'nin dört denizini hiç durmadan solo olarak teknesiyle aşan açık deniz yelken sporcusu Tolga Pamir, yolculuğun son durağı İskenderun'a ulaştı.

Haliç Kürek Yarışları gerçekleştirildi

Unkapanı Köprüsü’nden Miniatürk’e kadar olan 4.5 kilometrelik parkurda düzenlenen “Haliç Kürek Yarışları”, kente heyecan katıp izleyenlere görsel şölen yaşattı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çok yakın bir gelecekte olimpiyatların yapıldığı bir İstanbul’da kürek yarışlarının da Haliç’te yapılmasını hayal ve umut ediyorum” dedi.

BAU Bosphorus Sailing Cup 2021 başladı

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen “BAU Bosphorus Sailing Cup 2021”, Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde başladı. 2012 yılından bu yana geleneksel hale gelen yarışmada 50’ye yakın yelken İstanbul Boğazı’nı görsel şölene dönüştürdü.

Toplam 51 haber.