Deniz Kazaları

Deniz Kazaları Haberleri

ABD’nin komuta kontrol uçağı denize düştü: 1 ölü, 2 yaralı

ABD Donanması’na Ocak 2022’de katılan Northrop Grumman E-2D Advanced Hawkeye komuta kontrol uçağı, Virginia sahili açıklarında Chincoteague Körfezi’ne düştü. Uçaktaki 3 mürettebattan biri hayatını kaybetti, 2’i kurtarıldı.

Bartın’da batan Arvin gemisini su altından Aras Denizcilik çıkaracak

Aras Denizcilik ve Sualtı Hizmetleri Limited Şirketi, Bartın açıklarında batan Arvin gemisini su altından çıkarmak için çalışmalara başladı.

Tunus'ta göçmen teknesi alabora oldu: 5 ölü, 6 kayıp

Tunus’un Safaks kenti açıklarında onlarca düzensiz göçmenin bulunduğu teknenin alabora olması sonucu 21 düzensiz göçmenin kurtarıldığı, 5’inin hayatını kaybettiği ve 6 göçmenin ise kayıp olduğu duyuruldu.

VERA SU isimli gemi, Bulgaristan’da karaya oturdu

Kamer Marine'ne ait Panama bayraklı VERA SU isimli geminin Bulgaristan’da karaya oturduğu öğrenildi. Kayalıklara oturan geminin güvenli bir şekilde kurtarılması için inceleme yapıldığı kaydedilirken kazada herhangi bir can, mal kaybı ve deniz kirliliği yaşanmadığı belirtildi.

Bebek'te bir tekne alev alev yanarak battı

Beşiktaş Bebek Koyu'nda lüks bir teknede çıkan yangın, itfaiye ve Kıyı Emniyeti ekipleri tarafından kontrol altına alınmıştı. Aynı teknede çıkan ikinci yangında alev alev yanan tekne küle dönerek battı.

Hatay’da limana tekne indiren vincin bomu kırıldı

Samandağ ilçesinde balıkçı barınağında Çevlik Limanı’na tekne indirmeye çalışan vincin bomu kırıldı. Vinçteki 1 kişi yaralanırken teknede maddi hasar meydana geldi.

Bozcaada açıklarında çatışan gemilerin görüntüleri ortaya çıktı

Çanakkale Boğazı açıklarında Levantes isimli gemi ile çatışan Clipper Como, Bozcaada Demir Sahası'na demirletildi. İki geminin karıştığı kaza izlerinin detayları ortaya çıktı.

Levantes ve Clipper Como isimli gemiler, Bozcaada’da çatıştı

Rusya’dan Mısır’a giden Levantes gemisi ile Fas’tan Samsuna gitmekte olan Clipper Como adlı geminin Bozcaada açıklarında çatıştığı öğrenildi. Kazada can kaybı yaşanmazken gemilerde oluşan hasar, yapılan tespit çalışma ile belli olacak.

Deniz kazasında çocuklarını emzirerek kurtaran anne, susuzluktan öldü

Venezuela'da gemi kazası geçiren bir kadın, susuzluğa yenik düşmeden önce çocuklarını 4 gün emzirerek hayatlarını kurtardı. Yetkililer, kadının çocuklarını emzirirken hayatta kalabilmek için kendi idrarını içtiğini açıkladı.

Göcek Koyu’nda lüks motor yatta yangın çıktı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde lüks motor yatta çıkan yangın ekipler tarafından söndürülürken yatta maddi hasar meydana geldi.

Kartal açıklarında sürüklenen tekne kurtarıldı

Kartal açıklarında içerisinde 8 kişi bulunan ve makine arızası nedeniyle sürüklenen tekne, KEGM-3 botu tarafından yedeklenerek Pendik Marina’ya yanaştırıldı.

METAŞ Gemi Söküm'de iş kazası: 2 işçi yaşamını yitirdi

İzmir Aliağa’da bulunan METAŞ Gemi Söküm'de yolcu gemisi sökümü esnasında halat çarpması sonucu 2 işçinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Lefkada Limanı’nda Magnum Opus isimli katamaranda yangın çıktı

Yunanistan’ın turistik Lefkada kenti limanındaki Magnum Opus isimli katamaranda çıkan yangının söndürülemediği ve limandaki yat ve teknelerin tahliye edildiği belirtildi.

DUNE 2 isimli gemi, İstanbul Boğazı’nda arızalandı

İzmir'den Rusya'ya seyir halindeyken İstanbul Boğazı Kandilli önlerinde makine arızası yapan DUNE 2 isimli gemi, Kıyı Emniyeti ekiplerince kurtarılarak Büyükdere'ye demirletildi.

Coral Crystal isimli gemi, Süveyş Kanalı’nda karaya oturdu

Mart ayında Ever Given gemsinin karaya oturmasının ardından Coral Crystal isimli geminin de Süveyş Kanalı’nda karaya oturarak deniz trafiğini felç ettiği öğrenildi.

Hindistan’da seyir halindeki tekneler çatıştı: 41 kişi kurtarıldı

Hindistan’ın Assam eyaletinde bulunan Brahmaputra Nehri’nde iki teknenin çatışması sonucu teknelerden biri alabora olurken çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesinden korkuluyor.

HAPPY WOLF isimli gemi, İstanbul Boğazı'nda arızalandı

Tuzla’dan Ukrayna’ya seyir halindeyken Rumeli açıklarında arızalanan HAPPY WOLF isimli gemi, kurtarılarak İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri koordinasyonunda KURTARMA-14 römorkörü eşliğinde Türkeli Demir Sahası’na demirletildi.

İtalya'da Morgane isimli yelkenli teknede yangın çıktı

İngiliz bayrağı taşıyan ancak İtalyan bir şirket tarafından yönetilen 22 metrelik Morgane isimli yelkenli, gece vakti Castellammare di Stabia'da henüz belirlenemeyen nedenle alev aldı. Yelkenlide, o sırada uyuyan ve zamanında kaçamayan 29 yaşındaki hostes Giulia Maccaroni hayatını kaybetti.

Sea Bird isimli gemi, Ege Denizi’nde battı

Sea Bird isimli geminin karaya oturduktan sonra Atina'nın yaklaşık 70 deniz mili güneyinde bulunan kayalık bir adacık olan Karavia açıklarında battığı bildirilirken gemide bulunan 16 mürettebatın kurtarıldığı öğrenildi.

Toplam 84 haber.