Deniz Eğitimi

Deniz Eğitimi Haberleri

Aqua 21. Ulusal Denizkızı Kongresi gerçekleştirildi

Denizci Öğrenciler Derneği’nin (DÖDER) pandemi nedeniyle 2 yıldır gerçekleştiremediği denizci öğrenciler tarafından merakla ve özlemle beklenen Denizkızı Kongresi’ni gerçekleştirildi.

SUBÜ, denizcilik eğitiminde Yalova tersaneleri ile iş birliği yapacak

SUBÜ Denizcilik MYO, +1 Uygulamalı Eğitim Modeli kapsamındaki iş birliklerine bir yenisini ekledi. MYO öğrencileri bir dönem zorunlu mesleki eğitimlerinin bir dönemini Yalova Altınova Tersaneler Bölgesi’nde geçirebilecek.

‘STEAM ile Denizleri Koruyorum 2021 Projesi’ başladı

D-Marin ve TURMEPA, 7 yıldır sürdürdüğü iş birliği kapsamında bir kez daha STEAM ile deniz eğitimlerini birleştiriyor. Muğla’da görev yapan ortaokul öğretmenlerine verilecek STEAM eğitimleri ile öğrencilerin denizlerdeki sorunlara yenilikçi bilim ile çözümler üretmeleri ve denizleri koruyacak projeler üretmeleri sağlanacak.

Denizci Öğrenciler Derneği Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

Denizci Öğrenciler Derneği’nin (DÖDER) 2021-2022 Dönemi Genel Kurulu, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Denizci Öğrenciler Derneği’nin yeni başkanı Kadir Işık oldu.

Amatör Denizci Belgesi sınavı online yapılacak

Amatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Belgesi eğitim ve sınavları çevrim içi yapılacak. Sınavı başarıyla tamamlayanlar sistem tarafından kendilerine iletilen belge harcına ödemelerini yapmalarının ardından sertifikalarını sistem üzerinden alabilecek.

DEÜ Denizcilik Fakültesi Mezuniyet Töreni çevrimiçi düzenlendi

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Denizcilik Fakültesi’nin 2020-2021 Mezuniyet Töreni, koronavirüs pandemisi nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlendi.

Türkiye, Libya Deniz Kuvvetleri personeline eğitim veriyor

Milli Savunma Bakanlığı, Libya Silahlı Kuvvetleri Deniz Kuvvetleri personeline “Sualtı Savunma Eğitimi Tahrip Safhası” eğitimi verildiğini açıkladı.

Türkiye, Libyalı askerlere ‘Sahil Güvenlik Eğitimi’ verdi

Mehmetçik, Libya'daki faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Libyalı askerlere Sahil Güvenlik Eğitimi verildi.

YÖK, yüksek teknoloji eğitimlerini millileştiren projeye ödül verdi

YÖK Üstün Başarı Ödülü'ne layık görülen üniversite-sanayi iş birliği projesiyle, Türkiye bu kez de sondaj gemilerindeki yüksek teknoloji eğitimleri konusunda uluslararası arenada söz sahibi olacak.

Konya'da Amatör Denizcilik Belgesi müracaatları başladı

Beyşehir’de Amatör Denizci olmak isteyenler için müracaatların başladığı bildirildi. Sınava girebilmek için Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne 30 Ekim'e kadar başvuru yapılabileceği kaydedildi.

Ahmet Sefer'e Elektromanyetikte Üstün Başarı Ödülü

Piri Reis Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğretim Görevlisi Ahmet Sefer, 2020 yılı Leopold B. Felsen Elektromanyetikte Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Dr. Kpt. Barış Kuleyin ‘Doçent’ unvanı aldı

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde görev yapan Barış Kuleyin’in Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’nın kararıyla “Yönetim ve Strateji” bilim dalında “doçent” unvanı almaya hak kazandığı öğrenildi.

Bahriyeliler, Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi’ni selamlayıp eğitime yol aldı

Türkiye’nin Mavi Vatan nöbeti her alanda sürüyor. Deniz Harp Okulu 2’nci sınıf öğrencileri ileri denizcilik eğitimi için Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi’ni selamlayarak denize açıldı. Eğitime ilişkin fotoğraflar Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıldı.

Gaz Ölçüm Uzmanı Semineri'nin ikincisi düzenlendi

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, Holiday Inn İstanbul Tuzla Bay Otel’de Gaz Ölçüm Uzmanı Semineri'nin ikincisini düzenledi. Seminer, pandemi önlemlerine azami derecede özen gösterilerek Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’nün görevlendirdiği bir gözlemci eşliğinde gerçekleştirildi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu törenle açıldı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Denizcilik Meslek Yüksekokulu, Kocaali’de düzenlenen törenle açıldı.

KKTC'de askeri gemiler halkı selamladı

2-15 Eylül tarihleri arasında icra edilecek eğitimlere katılan TCG Cezayirli Gazi Hasan Paşa ve TCG Osmangazi gemilerinin personelinin KKTC’de Girne Limanı önünden geçerken halkı selamladığı bildirildi.

Toplam 16 haber.