Boğazlar

Boğazlar Haberleri

İstanbul Boğazı, 29 Ağustos’ta deniz trafiğine kapatılacak

İstanbul Boğazı’nın İstanbul Kıtalararası Yelken Yarışları nedeniyle 29 Ağustos Pazar günü 10:00-17:00 saatleri arasında ulusal ve uluslararası deniz trafiğine kapatılacağı bildirildi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün tabliye montajıyla yolları belirginleşmeye başladı

Tamamlandığında 'dünyanın en büyük orta açıklığına sahip asma köprüsü' unvanına kavuşacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün 33’üncü tabliye bloğu yerleştirildi. Asya ve Avrupa yakalarını birbirine bağlayacak olan boğaz köprüsünde karşıdan karşıya geçiş süresi 6 dakikaya inecek.

Türk Boğazları'ndaki gemi trafiğini milli yazılım yönetecek

Türk Boğazları’nın gemi trafiği için HAVELSAN'ın ana yükleniciliğinde milli bir sistem geliştiriliyor.

Çanakkale Boğazı, köprü çalışmaları nedeniyle transit gemi geçişlerine tek yönlü kapatıldı

Çanakkale Boğazı, "1915 Çanakkale Köprüsü" inşaatı nedeniyle tek yönde transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Çanakkale Boğazı dev gemilerin geçişi nedeniyle trafiğe kapandı

Çanakkale Boğazı, 300 metre üzerindeki dev konteyner gemilerinin geçişi nedeniyle tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Türk Boğazları trafiğinde yeni düzenlemeler yapıldı

Türk Boğazları deniz trafiğinde 1915 Çanakkale Köprüsü ve tehlikeli yük düzenlemesi yapılarak değişiklikler yürürlüğe girdi.

Çanakkale Boğazı yoğun sis nedeniyle gemi geçişlerine kapatıldı

Çanakkale Boğazı'nda gece yarısından itibaren etkisini artıran sisin denizdeki görüş mesafesinin düşmesine neden olduğu için Boğaz’ın gemi geçişlerine çift yönlü kapatıldığı bildirildi.

Çanakkale Boğazı sis nedeniyle tek yönlü gemi trafiğine kapatıldı

Olumsuz hava koşulları ve sis nedeniyle Çanakkale Boğazı’nın tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldığı bildirildi.

70 metre ve üzeri yüksekliğe sahip olan gemiler, artık Çanakkale Boğazı’ndan geçemeyecek

Çanakkale Boğazı’nın gerdanı olacak 1915 Çanakkale Köprüsü aynı zamanda pek çok ilkin de gerçekleştirildiği bir proje olarak tarihe geçecek. Projede çalışmalar tüm hızı ile aralıksız olarak devam ederken inşaatta kritik aşama olarak kabul edilen tabliye montajı için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Çanakkale Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı

1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana halatların çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak 'Kedi Yolu' yapımı için 318 metre yüksekliğindeki çelik kuleler arasına 2'nci kılavuz halat çekilmeye başlandı. Çalışmalar nedeniyle Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Toplam 10 haber.