Boğazlar

Çanakkale Boğazı sis nedeniyle tek yönlü gemi trafiğine kapatıldı Çanakkale Boğazı sis nedeniyle tek yönlü gemi trafiğine kapatıldı
70 metre ve üzeri yüksekliğe sahip olan gemiler, artık Çanakkale Boğazı'ndan geçemeyecek 70 metre ve üzeri yüksekliğe sahip olan gemiler, artık Çanakkale Boğazı’ndan geçemeyecek
Çanakkale Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı Çanakkale Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı
Boğazlar Haberleri

Çanakkale Boğazı sis nedeniyle tek yönlü gemi trafiğine kapatıldı

Olumsuz hava koşulları ve sis nedeniyle Çanakkale Boğazı’nın tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldığı bildirildi.

70 metre ve üzeri yüksekliğe sahip olan gemiler, artık Çanakkale Boğazı’ndan geçemeyecek

Çanakkale Boğazı’nın gerdanı olacak 1915 Çanakkale Köprüsü aynı zamanda pek çok ilkin de gerçekleştirildiği bir proje olarak tarihe geçecek. Projede çalışmalar tüm hızı ile aralıksız olarak devam ederken inşaatta kritik aşama olarak kabul edilen tabliye montajı için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Çanakkale Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı

1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana halatların çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak 'Kedi Yolu' yapımı için 318 metre yüksekliğindeki çelik kuleler arasına 2'nci kılavuz halat çekilmeye başlandı. Çalışmalar nedeniyle Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Toplam 3 haber.