Ispanya Haberleri

Ispanya Haberleri

Google, denizden 6 bin kilometrelik kablo çekti

Google, ABD, İngiltere ve İspanya'yı birbirine bağlayan 6 bin 250 kilometre uzunluğundaki yeni jenerasyon fiber optik kablonun döşendiğini duyurdu. Uluslararası internet veri trafiğini hızlandırması beklenen sistem gelecek yıl devreye girecek.

Cezayir, İspanya’ya gaz ihracında Fas’ı devre dışı bırakacak

Cezayir, İspanya'ya doğal gaz ihracatında Fas'tan geçen boru hattını devre dışı bırakmayı değerlendiriyor.

Valencia Limanı’na trafo merkezi kurulacak

İspanya’nın Valencia liman yönetimi, sıfır emisyon hedefi kapsamında demirleyen gemilere elektrik sağlayacak bir trafo merkezi kuracak.

Akar Denizcilik gemisinde 3 mürettebat yaşamını yitirdi

İspanya açıklarında seyreden Global Lake isimli gemide yaşanan kazada gemi kaptanı da dahil olmak üzere 2’si Türk, 3 denizcinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Akar Deniz Taşımacılığı, meydana gelen kazayla ilgili gerekli inceleme ve araştırmaların titizlikle yürütüldüğünü duyurdu.

İspanya'da çevre felaketi! Küçük Deniz'de tonlarca balık öldü!

İspanya'nın güneydoğusundaki Murcia bölgesine kıyısı olan ve "ülkenin en büyük lagünü" olarak bilinen Küçük Deniz'de (Mar Menor), çevre sorunları ve yasa dışı sulama nedeniyle 13 Ağustos'tan bu yana 5 tondan fazla balık öldü.

Temmuz ayında en fazla ihracat İspanya’ya gerçekleştirildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, Türkiye’nin ihracatı geçen ay 2020’nin aynı dönemine kıyasla yüzde 10.2 artarak 16 milyar 413 milyon 409 bin dolara çıktı.

Mayın arama gemileri, peş peşe İstanbul Boğazı’ndan geçti

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı M268 borda numaralı TGC Akçakoca adlı mayın arama gemisi ile İspanya Deniz Kuvvetleri’ne ait P42 borda numaralı ESPS isimli gemi, İstanbul Boğazı'ndan geçerek Marmara'ya açıldı.

MSC Cruises, Barcelona’dan cruise seyahatlerine yeniden başladı

MSC Grandiosa'nın hafta sonu Barcelona Limanı’na uğraması, Mart 2020'den bu yana İspanya'da gerçekleştirilen ilk uluslararası cruise yolculuğu oldu. Misafirlerin ziyaret etmesi için yeni biniş limanı ve yeni destinasyon sunmak adına Barcelona’nın eklenmesi MSC Grandiosa seyahat programını zenginleştiriyor.

Türkiye'nin de yer aldığı NATO denizaltı savaş tatbikatı başladı

NATO'nun ileri seviye denizaltı savaş tatbikatı, İtalya'da başladı. Dynamic Manta ismi verilen tatbikata Türkiye de katılıyor.

'Süper zengin' yat sahiplerinin yeni gözdesi Türkiye oldu

Yat sahibi zenginlerin gözünden düşen İspanya ve Fransa’nın yerini Türkiye aldı. Bloomberg tarafından yayınlanan araştırmaya göre, Riviera'daki karantina kuralları ve artan Covid-19 vaka sayıları nedeniyle milyarderler, deniz ve güneşe sahip alternatif Avrupa destinasyonlarına yelken açtı.

Yunanistan, Akdeniz için İspanya ve İngiltere’den fırkateyn istedi

Doğu Akdeniz’de sular iyice ısınıyor. Yunanistan’dan flaş bir Türkiye hamlesi geldi. Yunanistan’ın Fransa’dan savaş jeti; İngiltere ve İspanya’dan da fırkateyn istediği iddia edildi.