Fars Körfezi Haberleri

Fars Körfezi Haberleri

İran, Fars Körfezi'nde 'kaçak akaryakıt' taşıyan teknelere el koydu

İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun Fars Körfezi'nde 15 bin litre kaçak akaryakıt taşıdığı gerekçesiyle 2 adet tekneye el koyduğu bildirildi.

Suudi Arabistan ile Hindistan, Fars Körfezi'nde tatbikata başladı

Suudi Arabistan'ın Hindistan ile Fars Körfezi’nde deniz trafiğinin güvence altına alınması için bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmayı amaçladığı ortak deniz tatbikatına başladığı belirtildi.

ABD, USS Nimitz uçak gemisini Ortadoğu'dan çekti

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, İran ile yaşanan gerilimlerden dolayı yaklaşık 9 aydır Ortadoğu'da bulunan ABD Donanması’na bağlı USS Nimitz Uçak gemisinin Hint-Pasifik Kuvvetleri’nin (INDO-PACOM) operasyon bölgesine sevk edildiğini açıkladı.

Güney Kore, Hürmüz Boğazı’na savaş gemisi gönderdi

İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun Güney Kore bandıralı bir petrol tankerine el koymasının ardından Seul yönetimi Hürmüz Boğazı’na bir savaş gemisinin gönderildiğini açıkladı.

USS Nimitz isimli ABD savaş gemisi, Ortadoğu'da kalmaya devam edecek

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İran'ın muhtemel saldırılarından etkilenmemesi için bölgeden çekeceğini açıkladığı "USS Nimitz" uçak gemisinin Ortadoğu'da kalmasına karar verdi.

İran Fars Körfezi'nde yabancı güçlerin varlığına karşıdır

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Irakçi, Danimarka'nın yeni Tahran Büyükelçisi'yle yaptığı görüşmede İran’ın Fars Körfezi'nde bulunan tün yabancı güçlerin varlığına karşı olduğunu ifade etti.

İran, ABD'ye ait USS Nimitz uçak gemisinin Fars Körfezi'ne geçişini havadan izledi

ABD ile birden fazla kez savaşın eşiğine gelen İran, yaz mevsiminde füzelerle maket uçak gemisini vurmasının ardından bu kez bütün dünyada ses getiren bir başka görüntüyü paylaştı.