DARGEB, 'Yıpranma Payı Kılavuzu'nu teslim etti

Deniz Araştırma ve Geliştirme Gönüllüleri Denizci Öğrenciler Birliği, 'Denizciler İçin Yıpranma Payı Kılavuzu' çalışmasını tamamladı. DARGEB, çalışmayı ilgili devlet kuruluşlarına teslim ettiğini duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Deniz Araştırma ve Geliştirme Gönüllüleri Denizci Öğrenciler Birliği (DARGEB), hazırladıkları ‘Denizciler İçin Yıpranma Payı Kılavuzu’nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü ve ilgili diğer devlet kuruluşlarına teslim edildiğini açıkladı.

DARGEB, Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler yer verdi:

“DARGEB ailesi olarak “Denizciler İçin Yıpranma Payı Hakkı” kılavuzumuzu önerge formatında Denizcilik Genel Müdürlüğüne ve ilgili diğer devlet kuruluşlarına teslim etmiş bulunmakta, sözümüzün ardında durmaktayız.”

Açıklamanın devamında “DARGEB Denizci Öğrenciler Birliği olarak, daha iyi çalışma şartları ve hakkımız olanın teslim edilmesi için elimizden geleni yapacağımıza söz verdiğimiz gün çalışmalarımıza başladık. Nitekim çalışmalarımızın ilk meyvesi olan “Denizciler için Yıpranma Payı” Kılavuzumuzu önerge formatında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ve Denizcilik Genel Müdürlüğüne beyan ettik. Haklarımızı öğrenmek ve bilinçli şekilde savunmak için kılavuzumuzu tüm denizcilerle paylaşıyoruz. Bu kılavuzu vefat eden tüm denizcilerimizin aziz hatıralarına armağan ediyoruz.” denildi.

kilavuz.jpg

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN