Ayvalık'ta fırtına hayatı felç etti, tekneler battı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde şiddetli fırtına hem denizde hem de karada hayatı felç etti. Çok sayıda tekne fırtına sebebiyle batarken ağaçlar ve bazı evlerin çatıları uçtu. Fırtına esnasında batmak üzere olan bir tekneden denize düşen kişi an be an kameralara yansıdı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edinilen bilgiye göre, Balıkesir’in tatil yerlerinden olan Ayvalık’ı kuvvetli fırtına vurdu. Çamlık ve Armutçuk Mevkileri'nde yaz sezonunda turistleri gezdiren çok sayıda gezi teknesi fırtınanın etkisi ile battı.

İlçe merkezinde de ağaçların araçların üzerine devrildiği görüldü. Ayvalık’ta rüzgarın şiddeti 50 kilometreyi aşarken milyonlarca liralık gezi tekneleri kullanılamaz hale geldi.

1 Haziran'da sezonu açmaya hazırlanan gezi teknecileri büyük şok yaşarken batmak üzere olan bir tekneden denize düşen kişinin görüntüsü saniye saniye kameraya yansıdı.

İlçe merkezinde ağaçlar, reklam panoları ve çöp kutuları rüzgardan uçtu.

DİKİLİ'DE FIRTINA TEKNELERİ BATIRDI

İzmir’in Dikili ilçesinde, etkili olan fırtına nedeniyle çok sayıda tekne su alarak battı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından İzmir’de fırtına etkili oldu. Dikili ilçesi Vakıfzeytinliği mevkiinde ise bir anda etkisini gösteren fırtına çok sayıda balıkçı teknesini batırdı.

Büyük hasar gören teknelerin sahipleri sabahın erken saatlerinden bölgeye gelirken toplamda 16 adet teknenin fırtına nedeniyle su alarak battığı ifade edildi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN