Haber Ara

İMEAK DTO Haber Arşivi

Yemen açıklarında ve Bab el Mandeb Boğazı’ndaki mayın tehlikesine dikkat çekildi

Somali karasuları ve Hint Okyanusu’nda deniz haydutluğu ile mücadele kapsamında Yemen açıkları ve Bab el Mandeb Boğazı’ndaki mayın tehlikesine yönelik olarak farkındalık sağlanması talep edildi.

İMEAK DTO Aliağa Şubesi ve İZKA işbirliği yaptı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetimi, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz, Yeşil Büyüme Politikaları Birim Başkanı Sena Gürsoy, Mavi Büyüme Politikaları Birim Başkanı Cangül Kuş’u ağırladı.

Aliağa limanları elleçlemede rekor kırdı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, “Aliağa limanlarında 2019 Ağustos sonunda elleçlenen yük miktarı 61 milyon groston iken 2020 Ağustos sonunda ise bu miktar 67 milyon grostona yükselerek yüzde 10 gibi büyük bir yukarı hareketle Aliağa limanları yüzdelik artış olarak Türkiye’nin lideri olmuştur” dedi.

İzmirli denizcilerin 33 yıllık hayali gerçek oluyor

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi’nin 33 yıllık hayali gerçek oluyor. Şubenin 2017’de kentin prestij noktalarından tarihi liman ve tarihi gümrük binasını içine alan Pasaport Dalgakıranı önünde satın aldığı binada yıkım işlemi başladı.

Tamer Kıran, İMEAK DTO'nun 38. kuruluş yıldönümünü kutladı

İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, DTO’nun 38. kuruluş yıldönümüne ilişkin yayınladığı mesajında DTO’nun 10 bin üyesi, ülke genelinde 9 şube 15 temsilcilik ve 48 meslek komitesi ile Türkiye’nin en büyük odalarından birisi olarak faaliyetlerini sürdürdüğüne dikkat çekti.