Haber Ara

Çanakkale Boğazı Haber Arşivi

Çanakkale Boğazı dev gemilerin geçişi nedeniyle trafiğe kapandı

Çanakkale Boğazı, 300 metre üzerindeki dev konteyner gemilerinin geçişi nedeniyle tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

GALLIPOLI SEAWAYS isimli gemiye ait deniz olayına ilişkin bilgilendirme

Çanakkale Boğazı'ndan geçip İtalya'nın Trieste Limanı'na gitmekte olan 193 metre uzunluğundaki 'Gallipoli Seaways' isimli Ro-Ro gemisinde yangın çıktı. Kaptanın telsiz ile yardım talebinde bulunması üzerine bölgeye römorkörler sevk edildi.

GESTAŞ, 6 adet yeni gemi satın aldı

2010 yılında kurulan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş., filosunu büyütmeye devam ediyor. Güney Marmara haricinde de Çanakkale Boğazı ve Çanakkale Adalar’da da hizmet veren Gestaş, 6 adet yeni gemi satın aldı.

Çanakkale Boğazı yoğun sis nedeniyle gemi geçişlerine kapatıldı

Çanakkale Boğazı'nda gece yarısından itibaren etkisini artıran sisin denizdeki görüş mesafesinin düşmesine neden olduğu için Boğaz’ın gemi geçişlerine çift yönlü kapatıldığı bildirildi.

Gökçeada’ya bazı feribot seferleri iptal edildi

Çanakkale’de elverişsiz hava şartları sebebiyle Gökçeada'ya yarın yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.

NATO’ya bağlı gemiler, Çanakkale'ye liman ziyareti gerçekleştirdi

NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Deniz Görev Grubu-2 unsuru gemilerin Çanakkale'ye liman ziyareti gerçekleştirdiği öğrenildi.

‘C3 RUBICON’ isimli gemi Çanakkale Boğazı’nda arızalandı

C3 RUBICON isimli kargo gemisinde Çanakkale Boğazı’nda makine arızası yaşandığı öğrenildi. Olay sonrası bölgeye ulaşan Kıyı Emniyeti römorkörü gemiyi emniyetli şekilde Bozcaada demir bölgesine demirletti.

Bulgar savaş gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Bulgaristan Donanması'na ait 32 borda numaralı 'Tsibar' adlı savaş gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti.

Çanakkale Boğazı sis nedeniyle tek yönlü gemi trafiğine kapatıldı

Olumsuz hava koşulları ve sis nedeniyle Çanakkale Boğazı’nın tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldığı bildirildi.

70 metre ve üzeri yüksekliğe sahip olan gemiler, artık Çanakkale Boğazı’ndan geçemeyecek

Çanakkale Boğazı’nın gerdanı olacak 1915 Çanakkale Köprüsü aynı zamanda pek çok ilkin de gerçekleştirildiği bir proje olarak tarihe geçecek. Projede çalışmalar tüm hızı ile aralıksız olarak devam ederken inşaatta kritik aşama olarak kabul edilen tabliye montajı için tüm hazırlıklar tamamlandı.

GESTAŞ, gemi alımı ihalesine çıktı

Çanakkale İl Genel Meclisinde 3 kez reddedilen GESTAŞ, borçlanarak gemi alamayınca bu sefer kendi imkanlarıyla 2 gemi almak için ihaleye çıktı.

‘Smolny’ isimli Rus askerî eğitim gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yapan Rus Donanması'na ait askerî eğitim gemisi, Marmara Denizi'ne doğru yol aldı. Gemi güvertesinde can yelekli nöbet tutan askerlerin yanı sıra üst kısımdaki askerî öğrencilerin yarı çıplak olmaları dikkati çekti.

Çanakkale Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı

1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana halatların çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak 'Kedi Yolu' yapımı için 318 metre yüksekliğindeki çelik kuleler arasına 2'nci kılavuz halat çekilmeye başlandı. Çalışmalar nedeniyle Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

1915 Çanakkale Köprüsü’nde 3 ve 4 Eylül’de yapılacak çalışmalar ertelendi

Çanakkale Liman Başkanlığı'dan yapılan açıklama, 1915 Çanakkale Köprüsü’nde 3 Eylül ve 4 Eylül’de yapılması planlanan halat çalışmalarının ileri bir tarihe ertelendiği bildirilirken Çanakkale Boğazı’nın belirtilen tarihlerde gemi trafiğine açık olacağı ifade edildi.

Çanakkale Boğazı gemi trafiğine kapatılacak

Çanakkale Boğazı'nın ilk ve Marmara Bölgesi'nin 5’inci asma köprüsü olacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün inşaatı sürüyor. Çalışmalar kapsamında 3 Eylül ve 4 Eylül’de saat 07.00 - 19.00 arası Boğaz’ın gemi trafiğine kapatılacağı bildirildi.