70 metre ve üzeri yüksekliğe sahip olan gemiler, artık Çanakkale Boğazı'ndan geçemeyecek

Çanakkale Boğazı'nın gerdanı olacak 1915 Çanakkale Köprüsü aynı zamanda pek çok ilkin de gerçekleştirildiği bir proje olarak tarihe geçecek. Projede çalışmalar tüm hızı ile aralıksız olarak devam ederken inşaatta kritik aşama olarak kabul edilen tabliye montajı için tüm hazırlıklar tamamlandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

1915 Çanakkale Köprüsü Projesi’nin en önemli aşamalarından biri olarak gösterilen tabliye montajı aşamasının başlaması ile beraber 70 metre ve üzeri yüksekliğe sahip olan gemiler, artık Boğaz üzerinden geçiş yapamayacaklar.

Tabliye montajı aşamasına kadar ise yüksekliği 70 metre ve üzerinde olan gemiler için ise, ancak izin almaları durumunda geçişlerine izin verilecek.

Boğaz'dan geçiş izni almak isteyen gemiler, üyesi oldukları acenta üzerinden ilgili Liman Başkanlığı’na en geç 30 gün öncesinde yazılı olarak başvuruda bulunarak izin isteyecek.

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ Türkiye'nin gurur projeleri arasında gösterilen 1915 Çanakkale Köprüsü için kule ayakları inşaatı tamamlanırken iki ayak arasındaki geçici taşıma halatı montajı da tamamlanmıştı.

Kediyolu hatları çekilerek projedeki özverili çalışmanın devam edeceği belirtiliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN